Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Týdenní diář Biblio S 2020 | Zdroj: papelote.cz Týdenní diář Biblio S 2020 | Zdroj: papelote.cz

Nový rok si žádá nový diář. Designéři nabízejí minimalismus, textilní potahy nebo šetrné materiály

I když se čím dál více lidí začíná spoléhat na diáře elektronické, přibývá také těch, kteří nedají dopustit na vůni klasického papíru. Volba ideálního diáře, který by splňoval všechny požadavky, je často oříškem. Když už ale najdeme toho svého vysněného „společníka“, máme na dlouhou dobu vyhráno. Z našeho výběru diářů pro rok 2020 si vyberou zastánci minimalismu, kreativní duše i fanoušci ekologických řešení.

Papelote

Poté, co zakladatelka této české značky na pražské UMPRUM obhájila svou diplomovou práci, která se věnovala konceptu nového českého papírnictví, vzniklo Papelote. Tato česká značka se výrobou papírenských produktů z ekologicky šetrných materiálů zabývá již od roku 2009, kdy ji Kateřina Šachová založila spolu s manželem Filipem Šachem a přítelkyní Denisou Havrdovou.

Ve své nabídce mají mimo diářů také zápisníky, sešity, fotoalba, pouzdra, přání a mnoho dalšího. Pro rok 2020 si připravili několik novinek. Ať už zvolíte diář v obalu z veganské kůže, pratelného papíru, látky či plátna, budete potěšeni jeho jednoduchým designem a praktickým rozvržením kalendária. Pro dlouhodobé milovníky této značky má Papelote v nabídce také náhradní náplně do již zakoupených obalů.

Týdenní diář Biblio S 2020 | Zdroj: papelote.czTýdenní diář Biblio S 2020 | Zdroj: papelote.cz

Reformát

Knihařství Reformát pro nový rok nabízí kromě bloků, skicáků a herbářů také dva další typy ručně vyráběných diářů: sešit v měkké vazbě a diář v pevných deskách. Pořídit si můžete také originální multifunkční desky, které vám budou sloužit jako obal na diář, sešit nebo již naformátované a proděravěné papíry. V nápaditosti se u této značky meze rozhodně nekladou.  

Desky na diář | Zdroj: reformat.czDesky na diář | Zdroj: reformat.cz

Reformát taktéž spolupracuje s konceptem Textile Mountain, který nabízí vyřazené látky od českých textilních továren nebo bývalých galanterií a také nevyužité látky od českých módních návrhářů. Diáře s textilním potahem jim poté vrací nový život. 

Papírníci 

Toužíte po diáři, deníku, plánovači nebo sešitu na seznam úkolů v jednom? V zahraniční již velmi rozšířený koncept „bullet journal“ pracuje pouze s tužkou a čistým sešitem. Rozvržení dnů, týdnů a měsíců je čistě na vás. Konečně si tedy můžete navrhnout svůj vysněný diář, který bude splňovat všechny náležitosti, které potřebujete. Na internetu naleznete nepřeberné množství inspirace a návodů, jak na to. Popusťtě tedy uzdu svojí fantazii a načrtněte si svůj diář sami.

Limitovaná edice sešitů | Zdroj: archivLimitovaná edice sešitů | Zdroj: archiv

Jako odrazový můstek vám krásně poslouží sešity z limitovaných edic malého papírnictví Papírníci, za kterým stojí Adéla Schovancová. V jejich nabídce naleznete školní sešity, bloky, balicí papíry, desky pro výtvarníky, fotoalba, ale i psací potřeby či přání a pohlednice. Papírníci dále nabízí kreativní kurzy pro děti i dospělé a jednodenní workshopy. Kromě Adély Schovancové na nich spolupracují například Anežka Peroutka, jež vede kurzy kaligrafie nebo Vlaďka Feyrerová, u které se naučíte základní výtvarné techniky.

Kreativní dílna pro děti | Zdroj: archivKreativní dílna pro děti | Zdroj: archiv

Voala 

Za grafickým studiem Voala, pracujícím s ekologicky šetrnými materiály, stojí manželé Pavel a Blanka Kulišťákovi. V jejich nabídce nalezneme diáře, balicí papíry, sešity, skicáky a další papírenské potřeby. Diáře pro rok 2020 si můžete zakoupit ve dvou velikostech. Na výběr máte také z několika limitovaných stylů. Ať už zvolíte papírový či praktický plastový obal, vnitřek diáře je vždy ze 100% recyklovatelného papíru. 

Chcete přispět na dobrou věc? Tak to je pro vás ideální zápisník z limitované edice We Care vol. 2, který vzniknul ve spolupráci s neziskovou organizací We Care. Jeho nákupem přispějete na podporu sirotčince Fonelisco v Tanzánii. Zápisník, obsahující dvě všité pohlednice zachycující život v sirotčinci, můžete použít na poznámky, zápisky, ale také jako diář.  

DIÁŘ GREY 2020 | Zdroj: www.voala.czDIÁŘ GREY 2020 | Zdroj: www.voala.cz

Paperlovers

Nabídka této značky není nepřeberná, zato si můžete být jisti, že si autorky za každým produktem opravdu stojí. Jejich současná kolekce SIAM obsahuje ručně vyráběné diáře, sešity a deníky. Výhodou diáře je to, že není datovaný. Ideální pro ty, kteří svůj diář neustále ztrácejí, či pro ty, kteří nechtějí být svázáni jasně daným pojmem času. Další specialitou je také fakt, že je diář oboustranný. Z jedné strany diář, z druhé sešit na poznámky či zaznamenávání nápadů. Vybírat můžete z několika barevných kombinací desek a gumičky. Pořiďte si svého praktického společníka ještě dnes.

Diáře z kolekce Siam | Zdroj: www.paperlovers.czDiáře z kolekce Siam | Zdroj: www.paperlovers.cz

Další články