Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Nezávisle a bez kompromisů. Designér Jakub Pollág představil svoji novou značku Zeitgeist.limited

Po více než dekádě ve světě designu a architektury rozjíždí držitel ocenění Czech Grand Designér Jakub Pollág značku zeitgeist.limited, jeho první výhradně sólový projekt. Odpoutává se od momentálních trendů a cílí svůj projekt na surovost materiálů a charakter produktu. Výsledkem je detailní práce, která vyniká materiálovou různorodostí a kvalitou lokální výroby.

Designéra Jakuba Pollága známe ze studia deFORM, které spoluzakládal s Václavem Mlynářem, a taktéž z dalšího společného projektu MONUMENT Office tohoto kreativního dua. Podepsal se i pod značku svítidel Bomma, kde působil dva roky jako kreativní ředitel.

Zeitgeist.limited tvoří Pollág nezávisle a bez kompromisů. Všechny produkty jsou vyráběny ručně, a proto se na výrobním procesu podílí zkušení čeští řemeslníci. To je jeden z hlavních faktorů, proč se designér rozhodl udělat produkty výhradně v limitované edici. V autorově vyjádření se jasně formuluje nejen udržitelnost projektu, ale i strategie: Mám rád produkty s příběhem a charakterem. Ty nejvýraznější byly pro mě vždy z řad limitovaných edic, kde výrobci využili své možnosti na maximum. Rozhodl jsem se proto jít cestou malých sérií, které jsou odrazem doby, v níž vznikly. Po vyprodání série produktu už nebude možné ho získat. Může se jenom v budoucnosti reinkarnovat do portfolia v jiné formě, materiálu, velikosti nebo barvě a pod jinou číselnou sérií. Zkrátka jako jiný produkt.

Domácí bar od Jakuba Pollága | Zdroj: zeitgeist.limitedDomácí bar od Jakuba Pollága | Zdroj: zeitgeist.limited

Ručně foukaná sklenice na whiskey značky zeitgeist.limited | Zdroj: zeitgeist.limitedRučně foukaná sklenice na whiskey značky zeitgeist.limited | Zdroj: zeitgeist.limited

První edice výrobků sestává z barového domácího stolu z dubového dřeva s detaily z mosazi a skla. Litinový otvírák, keramické vázy ve dvou barevných provedeních a ručně foukané sklenice na whiskey. Každý kus je označený kódem edice. Produkty zeitgeist.limited jsou k dostání na stránkách značky.

Vysoká keramická váza značky zeitgeist.limited | Zdroj: zeitgeist.limitedVysoká keramická váza značky zeitgeist.limited | Zdroj: zeitgeist.limited

Kód limitované edice vyskytující se na všech produktech značky | Zdroj: zeitgeist.limitedKód limitované edice vyskytující se na všech produktech značky | Zdroj: zeitgeist.limited

Jakub Pollág a Václav Mlynář a jejich studio deFORM uspěli v Cenách Czech Grand Design už v roce 2013, kdy si odnesli cenu Objev roku. O něco později v roce 2016 získali cenu Designér roku a nadále se plánují věnovat všem společným projektům.

Další články