Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
IKEA představuje nový katalog zaměřený na kvalitu spánku. IKEA představuje nový katalog zaměřený na kvalitu spánku.

Neusnula na vavřínech. IKEA startuje spánkovou revoluci

Srpen je ve světě IKEA tradičně ve znamení nového katalogu. Ten letošní na rok 2020 představuje vše, co je třeba k dobrému spaní.

V dnešní době sklízejí obdiv spíše ti, kteří hodně pracují, mají spoustu zájmů a jsou neustále produktivní, než ti, kdo rádi a pořádně spí. Kvalitním spánkem regenerujeme naše tělo i mysl a připravujeme se na vše, co nám přinese další den. IKEA se proto rozhodla na důležitost kvalitního spánku v našem životě upozornit a v novém roce se zaměřit na všechny benefity, které nám spánek přináší.

Čalouněný rám postele SLATTUM, zdroj: IKEAČalouněný rám postele SLATTUM, zdroj: IKEA

IKEA oslovila několik odborníků ohledně spánkové hygieny, mezi nimi je i MUDr. Peter Šóš, Ph.D., psychiatr a odborník na spánkovou medicínu, který tvrdí: „Běžný Čech tráví v posteli v průměru 8 hodin za den, ženy přitom leží v posteli o něco déle než muži. Nedostatkem spánku však trpí podle svých slov téměř třetina mužů i žen z více než 5000 sledovaných domácností v průzkumu kvality života v českých rodinách. Největší spánkový deficit pociťují Češi mezi 35. a 44. rokem života.“

Koberec s vintage designem VONSBÄK, zdroj: IKEAKoberec s vintage designem VONSBÄK, zdroj: IKEA

Důležitost je kladena samozřejmě na uspořádání a zařízení prostředí, kde spíme. „Na místo, kde spíme, se dá podívat ze dvou úhlů – jeden je racionální, druhý je spíše emocionální. V druhém případě záleží jen na vás, co máte rádi. Můžou to být světlé barvy, tmavé prostředí i barevné kombinace. Všechno, co vám pomáhá cítit se dobře, je v pořádku. Racionální přístup by měl odrážet vaše skutečné spánkové potřeby,“ říká Karina Hartai, interiérová designérka IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. IKEA představila několik pestrobarevných novinek, mezi kterými je také povlečení PIPSTÅKRA.

Pestrobarevné povlečení PIPSTÅKRA, zdroj: IKEAPestrobarevné povlečení PIPSTÅKRA, zdroj: IKEA

Jako další nové produkty, se kterými vytvoříte zdravé a příjemné prostředí pro spánek, představila noční stolky NIKKEBY. Dobré místo, kam odložit knížku nebo sklenici s vodou. Pod dírkovaným povrchem se skrývá další úložný prostor. Užitečným pomocníkem pro kvalitnější spánek zvláště ve městech jsou rolety nebo závěsy. Nové zatemňovací rolety FRIDANS. Ty mají speciální povrch, který zabrání světlu, aby proniklo skrz.

Zatemňovací roleta FRIDANS, zdroj: IKEAZatemňovací roleta FRIDANS, zdroj: IKEA

Důležitým faktorem ke spánku je klid. IKEA přišla s novinkou odhlučňujících panelů. Umí dobře pohlcovat zvuky a jsou ideální pro bydlení v rušném městě. Panel ODDLAUG je mimo jiné také zajímavým doplňkem do interiéru, stejně jako jedna z dalších novinek – koberec s vintage designem VONSBÄK. 

Odhlučňující panel ODDLAUG, zdroj: IKEAOdhlučňující panel ODDLAUG, zdroj: IKEA

Nový katalog IKEA je dostupný v tištěné formě v obchodních domech a v elektronické formě na webu IKEA od 16. srpna 2019. Od 15. srpna také probíhá distribuce na vybraných místech – interaktivní mapa s vyznačenými místy je dostupná na webu IKEA.

Galerie

Další články