Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
1. místo: Jedna bedna, čtyři tváře – Michal Hyžák, zdroj: Office Depot 1. místo: Jedna bedna, čtyři tváře – Michal Hyžák, zdroj: Office Depot

Navrhli krabici, která přežije. Představujeme vítězné návrhy soutěže Office Depot

Na začátku letošního roku proběhl další ročník soutěže s podtitulem "Nuda v kanclu". Úkolem designérů bylo najít pro použité kartonové krabice další, smysluplné využití. Podívejte se s námi, jaké návrhy nejvíce oslovily porotu.

V předchozích ročnících se do soutěže hlásili především studenti, letos bylo hodně účastníků z řad profesionálů, kteří se designem živí. Tento fakt poukazuje na to, že se designové klání stává prestižní záležitostí vyhledávanou profesionály.

Z necelé šedesátky návrhů vybrala odborná porota složená ze zástupců firem Office DepotAboxs Communications deset nejlepších projektů. Zákazníci Office Depotu z vybraných hlasováním zvolili tři nejlíbivější. Vítězem se stal Michal Hyžák, který svou krabici opatřil jednoduchým jednobarevným designem s ohledem na funkční využití i minimum nákladů na výrobu. Jeho vítězný návrh v sobě zahrnuje vše: ekologii, využitelnost, kreativitu i nízkorozpočtové náklady.

Ukaž, jakou máš náladu

1. místo: Jedna bedna, čtyři tváře – Michal Hyžák

Nejvyšší částku, 30 000 Kč, si za svůj vítězný návrh odnese grafik na volné noze Michal Hyžák. Ten přišel na rychlý a jednoduchý způsob, jak zabavit otrávené kolegy v kanceláři.  Díky netradičnímu potisku našel pro použitou lepenkovou krabici využití, které by nikdo nečekal. Chcete zabavit kolegy? Nechcete se s nikým bavit? Svoje momentální rozpoložení dáte ostatním najevo jednoduše tím, že si na hlavu nasadíte krabici s potiskem příslušné tváře – bedna je buď zamyšlená, veselá, spokojená nebo rošťácká. S rošťáckým ksichtíkem budete dělat opičiny, se zamyšleným se pohroužíte do svých myšlenek a stanete se pro ostatní neviditelným.

1. místo: Jedna bedna, čtyři tváře – Michal Hyžák, zdroj: Office Depot1. místo: Jedna bedna, čtyři tváře – Michal Hyžák, zdroj: Office Depot

Postav nejvyšší dům

2. místo: Papírové domečky – Marie Brogowski

Částka 20 000 Kč putuje do Štenberka k Marii Brogowski, která se živí jako grafička a ilustrátorka. Navrhla tři různé potisky krabic, na nichž jsou zobrazeny domečky. Ilustrace lákají ke stavění měst či skládání různě vysokých domů. Jedná se o hravé řešení, které vybízí k pořádání nejrůznějších soutěží. Kdo postaví nejvyšší dům? Kdo bude mít větší město? Autorka nezapomněla ani na praktickou stránku věci a doplnila potisk krabice o výzvu k použití. Plusem je štítek, do kterého můžete vepsat, jaké dokumenty v krabici skladujete. Rázem tak máte z obyčejné krabice krabici archivní.

2. místo: Papírové domečky – Marie Brogowski, zdroj: Office Depot2. místo: Papírové domečky – Marie Brogowski, zdroj: Office Depot

Zapoj svou fantazii a hrej si

3. místo: Papírové město – Dominik Uhlíř

Autorem posledního oceněného návrhu je Dominik Uhlíř, který si vysloužil odměnu 10 000 Kč.  Krabici koncipoval jako papírovou skládačku. Po jejím rozložení, pár průřezech, ohybech a slepení vznikne jedna ulice. Přikládáním dalších krabic se prostor může rozrůstat do libovolně velkého města. Chcete mít ulici barevnou? Vymalujte si ji oblíbenými barvami. Krabice se tak rázem stane velikánskou antistresovou omalovánkou.

3. místo: Papírové město – Dominik Uhlíř, zdroj: Office Depot3. místo: Papírové město – Dominik Uhlíř, zdroj: Office Depot

Další články