Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Tomáš Procházka, mobilní aplikace jízdních řádů Sentence, Národní cena za Studentský design 2014, zdroj: Design Cabinet Tomáš Procházka, mobilní aplikace jízdních řádů Sentence, Národní cena za Studentský design 2014, zdroj: Design Cabinet

Národní cenu za studentský design 2014 získal Tomáš Procházka za mobilní aplikaci Sentence

Tomáš je studentem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. V rámci klauzurního zadání vytvořil mobilní aplikaci jízdních řádů Sentence.

Porota vyzdvihuje na aplikaci Sentence především velký potenciál a přínos pro běžného člověka, kterému je bez jakékoliv interakce, pouze na základě vyhodnocení pravidelných zvyklostí a polohy uživatele, dodán údaj o odjezdu nejbližšího a nejvhodnějšího spojení městskou dopravou. Aplikace předvídá uživatelovo chování a snaží se predikovat kontext, ve kterém se člověk nachází.

Anotace
Doma budete za 25 minut tramvají 17, která jede za 2 minuty a 15 vteřin
V diplomové práci zkoumám mobilní aplikaci jízdních řádů. Zabývám se uživatelskými rozhraními, která minimalizují interakci s uživatelem a snaží se chápat kontext, ve kterém se člověk nachází. Aplikace se učí chování uživatele a predikuje jeho cílovou stanici. Nemá tedy žádné ovládání a jejím výstupem je jedna věta. Aplikace se jmenuje Sentence (getsentence.com). Obsahuje aktuální jízdní řády pro Prahu, New York a Berlín.

Tomáš Procházka, Národní cena za Studentský design 2014, zdroj: Design CabinetTomáš Procházka, Národní cena za Studentský design 2014, zdroj: Design Cabinet

Kompletní výsledky najdete na stránkách vyhlašovatele soutěže Design Cabinet.

Galerie

Výstava Nový (z)boží! / Národní cena za studentský design 2017

Výstava Nový (z)boží! / Národní cena za studentský design 2017

Výstava, 15. 9. 2017 - 29. 10. 2017
Moravská galerie, Místodržitelský palác, sál č.6, Moravské náměstí 1a, Brno

Produktový design
22. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2012

Další články