Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Nápady k moři i na deku. Český design, který oceníte během horkého léta

Zpříjemněte si horké letní dny českým designem. Pláž? Rybník? Nebo rozpálené horké město? Nevadí. Pro každou příležitost jsme pro vás našli designovou vychytávku. Český design nikdy nespí. Ani v létě. Představujeme vám nadílku letních kousků, které musíte mít.

Vidím tě dokonale

Precizní práce Aleše Kachlíka, který studoval Produktový design u Michala Froňka a Jana Němečka na pražské UMPRUM nás už snad ani nepřekvapuje. Po své futuristické kolekci se vrací zpátky ke klasickému nadčasovému designu vycházejícího z ikonických modelů, které představuje pod svou značkou LUME Nás zaujal model černých výraznějších brýlí s plastovými obroučky. 

Brýle LUME Aleše Kachlíka, zdroj: http://lume-eyewear.com/look/Brýle LUME Aleše Kachlíka, zdroj: http://lume-eyewear.com/look/

Květina léčivá

Moudra o významu léčivých rostlin se odjakživa generačně předávají. Projekt Haenke Botanical Lab se snaží tyto informace přiblížit současným způsobem. Tým společně s Julianem Antihem, francouzských farmaceutem, vytvořil laboratoř – místo, kde se střetává léčitelství, věda a umění. Název projektu je inspirován dílem českého botanika Tomáše Haenkeho, který se na přelomu 18. a 19. století zúčastnil několika zaoceánských expedicí, během nichž popsal velké množství léčivých rostlin. Laboratoř je místem odborných debat, praktických workshopů a rodištěm uměleckých instalací. Léto odteď léčí ve Chvalova 12.

Haenke Botanical Lab, zdroj: haenkeHaenke Botanical Lab, zdroj: haenke

Zmrzlinový pohár

Studenti ateliéru Skla Marcela Mohala na Fakultě umění a designu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v rámci klauzur představili svoje díla na téma Zmrzlinový pohár. Práce vytvořili v kooperaci se sklářskou hutí Štefánek v Desné v Jizerských horách. Nám se obzvlášť líbí práce Lenky Herbové. Ta svůj návrh přizpůsobuje účelnosti, tedy lepší konzumaci zmrzliny za zachování dokonalého tvaru a využití transparetní a opaktní barvy skla. 

Zmrzlinový pohár Lenky Herbové, zdroj: FUD UJEPZmrzlinový pohár Lenky Herbové, zdroj: FUD UJEP

Síťovka

Určitě jste zaznameli, že se letos ve velkém vrací trend klasických síťověk! U nás se ale nosí ty designové už dlouho! Helena Heinz je absolventka atelieru K.O.V. na pražské UMPRUM. Známe jí hlavně díky alchymii, kterou vytváří s voňavými mýdli (kolekce Soap). Ta se skládají z tajné receptury mnoha vůní. Mimo to Helena Heinz už dlouho dobu vytváří tašky z pvc síťoviny v základních barevných provedeních, ale i ve variantě s koženými úchyty. Neotálejte a pořiďte si taky jednu takovou. A to v jejím showroomu v Náplavní 9.

Síťovka Heleny Heinz, zdroj: prozeny.czSíťovka Heleny Heinz, zdroj: prozeny.cz

Nafoukni to

V ateliéru Designu interiéru a nábytku Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka na pražské UMPRUM letos hlavní roli hrály pvc nafukovací materiály. Vysloveně odlehčené od zemské tíhy. Zajímavě se svojí klauzurou představil David Šesták, který tento produkt posunul na abstraktní designový doplněk. Pohovka? Lehátko? Prostě nafukovačka! Kterou můžete využít pro letní koupání nebo trvale zasadit do vašich interiérů. Montáž však bude asi trochu náročnější, nafouknout totiž dvanáct velkých červených balónů dá asi trochu zabrat. Nicméně kdo by nechtěl mít pocit, že se vznaší na červeném oblaku. 

Nafukovačka od Davida Šestáka, zdroj: UMPRUMNafukovačka od Davida Šestáka, zdroj: UMPRUM

Divoká palma

A kdybyste přeci jenom měli pocit, že léta nemáte pořád dost, kompletní letní výbavu nyní seženete od studia Palma de Alma. I vám se zdá nová kolekce Riviera jako vystřižená z pláží slunného Montenegra? Viktorie Prokopová Magdaléna Vojteková se očividně nechaly unést balkánským temperamentem. Mořské vlny, zelené palmy, neonově růžová, tyrkysově modrá, fialové osušky a plážový tenis. Zpátky v divokých devadesátých. Že nejedete o prázdninách k moři? Nevadí! Tyto letní doplňky se budou krásně vyjímat i na zelené trávě v parku.

Kolekce Riviera od Palma de Alma, zdroj: Palma de AlmaKolekce Riviera od Palma de Alma, zdroj: Palma de Alma

Plavky a sandály

Že neznáte PLOVE? Designérskou divu Pavlínu Miklasovou, která před třemi lety zakládala svoji značku známou svým jednoduchým designem, zajímavou texturou plavek minimalistického střihu. Letošní spolupráce s Barborou Veselou se kromě hravého vizuálu kolekce z plavkoviny rozrostla o další produkt – sandály. Gumová podrážka a plavkový materiál překvapí svou jednoduchostí a elegancí zároveň. Různé barevné varianty tak ze sandálů nedělají jen boty na léto, ale unikátní módní doplněk, který příjemně oživí váš outfit.

Že nevíte, kde takové plavky sehnat? Zajděte do holešovického Koncept story, kde tyto produkty najdete. A pokud pomýšlíte spíš na sandály, jednobarevné kusy objevíte i u nás v shopu.

Jednodílné plavky Basic od Pavlíny Miklasové, zdroj: PloveJednodílné plavky Basic od Pavlíny Miklasové, zdroj: Plove

Další články