Na zámku, ve stodole, v muzeu. 10 netradičních míst, kde se může uskutečnit vaše svatba

Léto už se sice pomalu chýlí ke svému konci a sezóna svateb je za svým vrcholem, my jsme přesto právě teď přišli se seznamem lokací na netradiční svatbu. Proč? Vybrat si to správné svatební místo je totiž základ a přípravy na rok 2019 by měly začít právě teď! Zkuste se rozhodovat jednoduše, podle toho, jestli vám tam bude dobře. My vám s tím alespoň trochu pomůžeme. Našli jsme hned několik netradičních či architektonicky zajímavých míst, kde můžete zažít váš svatební den. Tak hodně štěstí!

Na zámku

Za touto půvabnou raně modernistickou zámeckou architekturou stojí známý architekt Jan Kotěra, který stavbu realizoval v letech 1911 - 1913 pro cukrovarnickou rodinu Mandelíků. Jan Kotěra navrhnul pro stavbu veškeré doplňující prvky, architektura působí v celku jako gesamkunstwerk. Nedůstojné zacházení stavba zažila v dobách minulého režimu. A tak byla nutná celková rekonstrukce, která proběhla na začátku století s pomocí architekta Ondřeje Kukrála. Ze skleníku se zachovala pouze část, dnešní podoba moderní přístavby, tzv. oranžérie, slouží jako další ubytovací kapacita. Během rekonstrukce k hotelu také přibyla restaurace ve stylu art deco. Součástí mobiliáře jsou díla Adolfa Loose nebo Josefa Gočára. 

www.hotelkotera.cz

Zdroj: Hotel KotěraZdroj: Hotel Kotěra

Ve stodole

Venkovská tancovačka. Veselá muzika. Moravské víno a dobrá pálenka. Třeba tak a nebo úplně jinak může vypadat váš velký den v malebné stodole Suška jenom kousek od města Znojma. Místní obyvatelé vzpomínají, jak kdysi mladí chodívali ke stodole randit. Objevujte krásy moravského venkova. Rodinný podnik zajišťuje pohodlí nově zrekonstruovaných prostor, které mohou být dokonalým zázemím pro vaši svatbu.

www.facebook.com/pg/stodolasuska

Zdroj: eventino,czZdroj: eventino,cz

V muzeu

Pamatujete si na všechny ty chvíle v dětství, co jste fascinovaně strávili v Národním technickém muzeu? Stálá expozice historie dopravy v tzv. „dopravní hale“ poutá největší pozornost. Svět staré techniky zde promlouvá působivě. Expozice v samostatných příbězích ukazuje celý historický vývoj automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy... Nejlepší svatba pro všechny milovníky techniky a nebo pro ty, kteří v sobě nesou dětskou radost.

www.ntm.cz

Zdroj: IDNES.czZdroj: IDNES.cz

Na koupališti

Rádi se koupete? V městských lázních Mšeno máte pocit, jako kdyby se čas zastavil. Tyto lázně jsou totiž úplným architektonickým skvostem postaveným dle návrhu architekta Jana Letzela ve stylu secese z roku 1905. Hlavní budova byla prohlášena za Národní kulturní památku. Zásadní rekonstrukce však zaručuje zcela komfortní užívání. Průzračná voda ze skalního pramene vás příjemně osvěží.  

www.mestomseno.cz

Zdroj: wikipedia.czZdroj: wikipedia.cz

V laboratoři

Taky tolik milujete Vesmírnou Odyseu a zachtělo se vám mít svatbu jako z filmu Stanleyho Kubricka? Možná tady pro vás máme jeden tip. Ústav experimentální biologie a genetiky ČSAV, založený v roce 1962, vychovával vědce na světové úrovni. ale s koncem tzv. “Pražského jara” po srpnu 1968 skončila i tato slavná éra – mnozí nadějní mladí pracovníci emigrovali. V současnosti vědečtí pracovníci navázali na předchozí tradici a ve svém novém sídle se znovupodílí na moderním výzkumu. Milujeme netradiční místa a hlavně přísnou geometričnost a čistotu prostoru. 

Zdroj: Ústav makromolekulární genetikyZdroj: Ústav makromolekulární genetiky

Ve vile

Funkcionalistická Winternitzova vila z roku 1932 podle návrhu Adolfa Loose se po letech otevřela veřejnosti. Rodinu Winternitzových pohltila válka a další pokračování vily tak spadlo do nesprávných rukou. Stavba tak prošla velkou rekonstrukcí, která měla za účel uvést interiér do původní podoby. Příklad dokonalého puristického modernismu může být krásným zázemím pro městský svatební obřad. 

www.loosovavila.cz

Zdroj: loosovavila.czZdroj: loosovavila.cz

Ve mlejně

Kdo zažil ticho u potoka Vrchlice, který teče kolem Mlýnu Danemark nedaleko Kutné Hory, ví o čem mluvím. Nedotčená a poklidná příroda a budova, jejíž historie sahá až pět set let zpátky. Nový život tomuto místu vdechla Gabriela Marcinková. Rukopis majitelky se podepsal na interierovém vybavení, které pochází z obchodu Flamant, který majitelka vlastní. Místo se pyšní i výbornou kuchyní, šéfkuchař restaurace nabízí pokrmy z lokálních surovin. Na zahradě se můžete zchladit v bazénu, který je zasazen do rozlehlé zahrady. Toužíte po vysokém luxusu a zároveň zachování naprosté anonymity? Soukromí a ničím nerušený klid jsou zaručeny.

www.mlyndanemark.cz

Zdroj: gentlewomen.czZdroj: gentlewomen.cz

V továrně

Za záchranou továrního komplexu bývalé šroubárny v Libčicích nad Vltavou stojí Patrik Hoffman se svým architektonickým atelierem. Areál je příkladem adaptace industriálního prostoru a jeho nového využití a urbánního začlenění do přirozeného stavu města, za zachování míry přidaných zásahů. Projekt získal ocenění Národní cena za architekturu Grand Prix Architektů 2013. Aktuálně prostory slouží primárně k pronájmu komerčním účelům jako sídlo architektonického atelieru Hoffman. 

www.uhelnymlyn.cz

Zdroj: Uhelný mlýnZdroj: Uhelný mlýn

Ve skleníku

Svatba v tropech? Není problém. Taky vás tolik fascinují skleníky a exotické rostliny? Pražská botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy vychází ze sbírek smíchovské univerzitní zahrady z 19. století. Pyšní se svojí sbírkou sukulentů. Tohle místo nás nikdy nepřestane fascinovat, tak trochu zastavený čas a zašlá sláva v sobě uchovává zvláštního genia loci. 

www.bz-uk.cz

Zdroj: Ivan Kašša, více fotografií na @dannyrosefashionZdroj: Ivan Kašša, více fotografií na @dannyrosefashion

Tipy na perfektní svatební lokality už znáte, chceme vám ale poradit i s výběrem zásnubních a snubních prstenů od českých designérů. Spustili jsme pro vás specializovaný web a e-shop snoubeni.com a připravili tištěný katalog plný svatební inspirace. Nebo doražte k nám do kamenného obchodu v Myslíkově a my vám poradíme, jak na to.

Související

Svatba a design nerozlučně spolu. CZECHDESIGN uvádí Snoubení – katalog prstenů od českých designérů
Produktový design

Svatba a design nerozlučně spolu. CZECHDESIGN uvádí Snoubení – katalog prstenů od českých designérů

Veronika Soukupová - 30. 3. 2020 - 6 min.

Svatební dary, které nezapadnou. Darujte novomanželům kvalitu a originalitu
Produktový design

Svatební dary, které nezapadnou. Darujte novomanželům kvalitu a originalitu

Veronika Soukupová - 27. 5. 2019 - 4 min.

Když se svatba snoubí s českým designem. Přinášíme šperkovou ochutnávku ze svatebních realizací designérů
Móda a šperk

Když se svatba snoubí s českým designem. Přinášíme šperkovou ochutnávku ze svatebních realizací designérů

Veronika Soukupová - 2. 5. 2019 - 6 min.

Na cedulky "nesahat" zapomeňte. Zrekonstruovaný Chateau Třebešice vás naučí milovat české umění i design
Interiér a architektura

Na cedulky "nesahat" zapomeňte. Zrekonstruovaný Chateau Třebešice vás naučí milovat české umění i design

Veronika Pařízková - 21. 5. 2018 - 4 min.

jelínek
MYP 2024