Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Lustr z konviček, design: BOADESIGN / Petr Mikošek & Michaela Vrátníková Lustr z konviček, design: BOADESIGN / Petr Mikošek & Michaela Vrátníková

Muzejní noc s IKEA

Projekt 3xR (Redukuj/Renovuj/Recykluj) prezentuje práce mladých designérů, kteří si poradili s nefunkčním a poškozeným nábytkem z IKEA a vtiskli mu novou užitnou hodnotu. V rámci Muzejní noci se s výsledky můžete seznámit v pražské MeetFactory.

Projekt organizuje Sdružení TEREZA se společností IKEA, která věnovala designérům materiál v podobě starého nábytku. Záštitu nad projektem převzal prof. ak. arch. Jiří Pelcl. Dvacet osm českých designérů, kteří se projektu účastní, pracovali ve skupinkách a jak říká Tereza Severýnová ze studia Najs, „oslovení designéři odpovídali, s kým by na projektu rádi spolupracovali, tak se postupně vytvořila skupina účastníků.“ Díky tomu vznikla sestava designérů, kteří jsou v současné době na špičce "mladého" domácího designu.

Projekt začal workhopem, od 29. 5. do 2. 6. v MeetFactory, kde se designéři sešli nad vrácenými kusy nábytku, poškozenými deskami a podobnými "nepotřebnými" věcmi. Po celou dobu byl přítomen televizní štáb, takže vedle výsledného nábytku vzniká i zajímavý dokument s designéry. Činorodí účastníci vytvořili 48 prací.

Výstava probíhá formou otevřeného ateliéru v MeetFactory (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5).
Výstavu 3xR v Meet Factory můžete navštívit v rámci Pražské muzejní noci, a to v sobotu 9. 6. kdykoliv od 20.00 hodin do jedné do rána.
Další příležitost k návštěvě budete mít v sobotu 16. 6. a v neděli 17. 6. od 13.00 do 20.00 hodin.
Vstup zdarma.

S projektem 3xR se budete moci opět setkat i na letošním Designbloku, který se koná ve dnech 1. – 7. 10. 2012, a kde budou výrobky designérů nabídnuty ve veřejné aukci a vydraženy. Výnos bude následně použit na rozvoj ekologických výukových programů Sdružení TEREZA.

Více informací k projektu, designérům, ale i průběhu projektu 3xR se dozvíte na webových stránkách www.3xR.cz.

Galerie