Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Halenka navržená v rámci soutěže SIMPLY for SIMPLE Halenka navržená v rámci soutěže SIMPLY for SIMPLE

Molo kostela sv. Šimona a Judy ovládnou modely Karolíny Juříkové

Milovníci designu se už nyní připravují na podzimní prezentaci předních českých a zahraničních designérů a módních tvůrců. Talentovaná studentka třetího ročníku oděvního návrhářství na VŠUP Karolína Juříková, bude jednou z těch, kteří budou svoji práci prezentovat v rámci Designbloku 2012.

Součást letošního Designbloku tvoří také výstava Designblok Talent Cards. Za podpory firmy T-Mobile budou ve Šporkovském paláci probíhat výstavy produktového designu, šperků a oděvních doplňků a úspěšní módní návrháři získají módní přehlídku zdarma. Mezi úspěšné patří také Karolína Juříková, která získá prostor pro svoji módní přehlídku na mole v kostele sv. Šimona a Judy. Karolína zde představí svou bakalářskou práci. Tu zpracovávala na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze u Liběny Rochové.

Karolína Juříková měla možnost již několikrát zaujmout svými nápady a kreativním řešením návrhů. Stalo se tak třeba na přehlídce Módění v Brně, kde předvedla své dvě klauzurní práce. Jednu z nich tvořily postapokalyptické modely, které vyjadřují svým zpracování rozpad, změnu a deformaci. Druhá práce byla vystavená mimo jiné v rámci letošního Artsemestru na VŠUP. Zde se jednalo o návrhy vytvořené na základě zadání soutěže SIMPLY for SIMPLE, kterou Karolína vyhrála.

Studenti oděvního návrhářství pražské VŠUP měli za úkol vytvořit modely pro koncept store SIMPLE, které budou uměleckým dílem a zároveň vhodné k prodeji. Při zpracování tohoto tématu se Karolína inspirovala prababiččinou halenkou.

V říjnu budou mít návštěvníci Designbloku 2012 příležitost poznat na vlastní oči kreativitu Karolíny Juříkové v kostele sv. Šimona a Judy.

Galerie