Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Leeda dejavu & Kaplicky, Jan Kaplický, Lucie Kutálková, Lucie Trnková,
Foto: Marek Novotný Leeda dejavu & Kaplicky, Jan Kaplický, Lucie Kutálková, Lucie Trnková, Foto: Marek Novotný

Móda ve vlnách: osm tipů na designové značky plavek od ODIVI

Léto je pomalu pryč, což nám ale nebrání ohlédnout se za uplynulou plavkovou sezónou (a ještě dál). Iva Burkertová, zakladatelka úspěšné módní značky Odivi, se s námi podělila o své tipy, které modely bychom si určitě neměli nechat ujít. Jak vypadají plavky s česko-balijsko-kalifornským rodokmenem? Co prezentuje značka Čubky sobě? A jak vypadá současné provedení módního hitu zlatých šedesátých – monokin?

LEEDA DEJAVU & KAPLICKy

„Kolaborace Leeda Dejavu & Kaplicky je pro mě prostě srdeční záležitost. Velký respekt! Je neuvěřitelné, že vznikla taková kolaborace, pro mě by to byl jeden z největších snů, který se mi bohužel už nesplní,“ posteskla si u této kolekce Iva. Architekt Jan Kaplický ve spolupráci s tandemem Lucie Trnkové a Lucie Kutálkové tvořící pod značkou LEEDA v roce 2008 uvedl na trh kolekci čítající přibližně deset modelů. Pro celou edici je typická pestrá barevnost a hravost.

Leeda dejavu & Kaplicky, Jan Kaplický, Lucie Kutálková, Lucie Trnková, Foto: Marek NovotnýLeeda dejavu & Kaplicky, Jan Kaplický, Lucie Kutálková, Lucie Trnková, Foto: Marek Novotný

Plove

Plove, jak poznáte už podle názvu, je ve světě oděvů pro vodní radovánky jako doma. Značku založila v roce 2014 Pavlína Miklasová a do svého portfolia se nebála vedle plavek zařadit rovnou i pyžama a župany, ke kterým ji přivedla především záliba v plavání a spaní. Pro plavky z roku 2014 i 2015 jsou typické jednobarevné bloky pohrávající si s výraznými barevnými odstíny. Ivu Burkertovou na značce Plove baví hlavně její idea: „S Plove si na své přijde zákaznice aktivní i líná, ale především požitkářská, která má ráda osobitý styl a váží si krásy okamžiků strávených nejen pod vodou a peřinou.“

Plove, Foto: Robert HouzarPlove, Foto: Robert Houzar

Win Win Love

Proč Win Win Love? „Protože prostě recyklace! Vintage kousky s příběhem, které někdo zrecykluje, předělá, vnukne jim nový duch, to je přece krásná myšlenka!“ nadšeně vypráví Iva. Každý kus, který se zařadí do nabídky WinWin Love, pečlivě vybírají Barbora s Annou ve vintage shopech, které navštěvují na svých cestách po Evropě. Ulovené modely následně předělávají v unikátní a kvalitně zpracované oděvy.

Drevená Helena

Ivu na slovenské značce Drevená Helena zaujal především minimal a poctivá práce: „Od ní bych chtěla mít celý šatník!“ Typickým rysem oděvů z dílny Drevená Helena je zaměření na unisex. Černo-bílo-šedé odstíny už jen podtrhují elegantní strohost a univerzálnost modelů.

Drevená Helena, Foto: Martin LagardereDrevená Helena, Foto: Martin Lagardere

Tereza Vu

Nabídka značky Tereza Vu je letos velmi aktuální. Ivě učarovala kolekce SS15 a inspirace 60. a 70. léty, kdy světu vládly nekompromisní monikiny. Střídání průsvitného a neprůsvitného materiálu vyvolává očekávání a podbízí představivost. Barevnost se drží opět černé a bílé a minimalistický design je podtržený jemnými detaily. Slovy Ivy: „Prostě sexy retro!“

Tereza Vu, Foto: Lukáš Dvořák, Model: Olga BursíkováTereza Vu, Foto: Lukáš Dvořák, Model: Olga Bursíková

Nunui Bali

Miluji cestování. A tahle značka s česko-balijsko-kalifornskými kořeny je právě o něm. O cestování, oceánu, vlnách, slunci, józe, …” přidává komentář ke značce Iva. Nunui Bali zažila letos teprve svou druhou sezónu, ale svým přístupem k ekologickému výrobnímu procesu a osobním nasazením si získala již celou řadu obdivovatelů. Hrdá majitelka těchto pestrobarevných bikin si tak může být jistá, že pro životní prostředí udělala to nejlepší.

Nunui Bali, Foto:Nunui BaliNunui Bali, Foto:Nunui Bali

Čubky sobě

Čubky sobě je dráždivá série fotografií jednodílných plavek od fotografky Barbory Lazarczykové. Co k tomu dodat? Myslím, že stačí samotnou Barboru citovat: „Už jsou to dva roky, co jsem se vykašlala na to, co bych správně měla dělat, zahlásila „Čubky sobě“ a začala fotit to, co mě upřímně baví – holé řitě mých kámošek. A protože mě moje milé krásné prdelky pořád bavíte a já vás chci mít ještě krásnější, vymyslela jsem vám oblečky. A nejsou to ledajaké oblečky! Jsou to kouzelné oblečky, které když na sebe hodíte, stoupne váš mrdlevel o tisíc procent!“

Čubky sobě, Foto: Barbora LazarczykováČubky sobě, Foto: Barbora Lazarczyková

Odivi

Značku Ivy Burkertové Odivi, která čeří české módní vody již od roku 2007, jsme si nechali na konec. V plavkách z kolekce SS15 – SUN SEEKS THE SEA se odráží pohled na mořskou vlnící se hladinu. Nejaktuálnější kolekce SS SS16 – HEART ISSUE(S) byla prezentovaná na začátku září na Mercedes-Benz Prague FashionWeeku 2015 a doprovázena slovy:„She says she hates love, but we haven’t met yet. She thinks there’s no one, but we haven’t met yet.“ Outfity „od Ivy“ umožňují své nositelce být sama sebou a nenechat se omezovat, což by mělo být žádoucí vlastností všech, nejen plavacích modelů.

Odivi, Foto: Aneta BenediktováOdivi, Foto: Aneta Benediktová

Odivi, Foto: Aneta BenediktováOdivi, Foto: Aneta Benediktová

Další články