Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Mělník mění logo. Vlnky trefně připomínají, že město leží na soutoku dvou řek

Další české město vyhlásilo válku nevkusné typografii. Po úspěších Ostravy, Plzně, Liberce a Frýdku – Místku si nové logo nadělil i Mělník. Za jeho podobou stojí grafička Věra Marešová, která je mimo jiné autorkou vizuální identity Brna.

Logo s modrou vlnkou město začalo používat už před šesti lety. Nyní ale Marešová původní variantu upravila, dopracovala a optimalizovala tak, aby se snáz dalo adaptovat do celkové vizuální komunikace města.

Odkaz na soutok řek

'Nové' logo ubralo rozvlněnou dynamiku v písmu, ale přidalo druhou vlnku, jako symbol soutoku dvou řek,“ říkají zástupci města.

Obyvatelé Mělníka se budou s novou grafikou setkávat na Městském úřadě, na vizitkách úředníků a všech materiálech propagujících město na pravém břehu Labe.

Nadčasový a variabilní

Předností nového vizuálu je jeho široká variabilita a možnost využívání prvku vlnky, se kterým si grafik může hrát a vytvářet nespočet dalších forem a významů. Musíme uznat, že vinným etiketám, brožurám, i logu vánočních trhů provedení sluší.

Věra Marešová dokázala vytvořit jednoduchý, nadčasový motiv, který je reprezentativní a zároveň svěží.

Zmíněná designérka se podílela na tvorbě vizuální identity pro město Brno, Národní zemědělské muzeum v Praze, Koupaliště Kraví Hora nebo Ministerstvo Dopravy.


 

Další články