Maxim Velčovský navrhl pro Designblok obří plastovou Slunečnici

Maxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela Karásková Maxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela Karásková

Maxim Velčovský vytvořil z plastových barelů gigantické květy Slunečnic, které budou hlavní součástí výstavy v Průmyslovém paláci. Designblok se letos koná 27. - 31. října a návštěvníkům nabídne 197 designérů z 20ti zemí.

Střední hale Průmyslového paláce budou letos vévodit obří levitující kýble svázané do tvaru květů. Speciálně pro Designblok je vytvořil designér Maxim Velčovský a jejich výrobu zajistila česká firma Sipral. Slunečnice se budou vznášet nad originální kavárnou vybavenou ikonickým nábytkem značky Vitra v designu Charlese a Ray Eamesových, Vernera Pantona a dalších světoznámých designérů.

Maxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela KaráskováMaxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela Karásková

PARAFRÁZE NA LUSTRY

Rád vycházím z českých tradic a jedním ze zásadních inspiračních zdrojů je pro mne kutilství. Pro hlavní halu Průmyslového paláce jsem na Designblok navrhnul Slunečnice, které zavěšuji v tomto kolosálním prostoru jako parafrázi na lustry. Jako základní formu jsem zvolil existující kýble na vodu. Po vzoru Buckminstera Fullera nebo Přemysla Podlahy vytvářím pomocí vzájemného propojování tyto monumentální objekty, které budou levitovat nad hlavami diváků vyčerpaných designem,“ vysvětluje designér Maxim Velčovský.

Maxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela KaráskováMaxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela Karásková

Návštěvníci si pod Slunečnicemi budou moci zastavit, vypít kávu a odpočinout před další cestou za designem. Kromě Slunečnic bude ve střední hale připravena řada interaktivních instalací i v duchu letošního tématu Sport. 

Maxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela KaráskováMaxim Velčovský, Slunečnice, foto: Michaela Karásková

CO NABÍDNE SUPERSTUDIO?

Napravo od objektu Maxima Velčovského bude jako minulý rok Superstudio věnované českým a zahraničním výrobcům, kteří na Designbloku představí novinky v oblasti nábytku, svítidel, interiérových doplňků a životního stylu. Návštěvníci se mohou těšit na instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro značky Vitra a Nespresso, výstavu novinek Bomma, kterou vytvoří studio Olgoj Chorchoj, instalaci Škoda Auto a Lasvit, kde bude v české premiéře uveden Kodiaq. Studio Dechem připravuje výstavu pro Kavalierglass, a Lucie Koldová představí v originální výstavě novinky pro Brokis. V Superstudiu uvidíte více než 70 výrobců, výstav a instalací.

Některé produkty Maxima Velčovského si můžete koupit v našem shopu.

Související

Designblok 2016 odhalil svůj vizuál i téma
 

Designblok 2016 odhalil svůj vizuál i téma

Jindřich Oukropec - 2. 8. 2016 - 4 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení