Masový experiment s prací na dálku. Vitra pořádá digitální summit, kde chce řešit aktuální problémy spojené s měnícím se pracovním prostředí

Švýcarská značka Vitra představuje program svého prvního digitálního summitu plánovaného na 22. a 23. října 2020. | Zdroj: Vitra Švýcarská značka Vitra představuje program svého prvního digitálního summitu plánovaného na 22. a 23. října 2020. | Zdroj: Vitra

Švýcarská značka Vitra představuje program svého prvního digitálního summitu plánovaného na 22. a 23. října 2020. Letošní rok radikálně změnil naše vnímání prostoru: začali jsme se vyhýbat místům, kde se dělíme o prostor s neznámými osobami, a vůbec prostředí, kde bychom mohli někoho neplánovaně potkat. Vlády po celém světě nám přikázaly, abychom se zdržovali doma. Firmy byly přinuceny k masovému experimentu s prací na dálku. Naše domovy se přes noc staly místem, kde pracujeme, trávíme čas s rodinou, učíme se, slavíme, truchlíme a mnohem víc – a to vše zároveň.

Vitra má v úmyslu prozkoumat během dvou dnů summitu víc než samozřejmé důsledky této situace. Ve Vitra jsme přesvědčeni, že naše okolí neustále ovlivňuje naše myšlenky a pocity. Interiér může posunout korporátní kulturu, pozvednout náladu a ovlivnit pocit pohody svých obyvatel. Ve Vitra pevně věříme v sílu lidského důmyslu a schopnost inovace. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co pandemie znamená pro budoucnost skvělých pracovišť a funkci našich domovů.

Vitra Summit je koncipován kolem čtyř hlavních témat. | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summitVitra Summit je koncipován kolem čtyř hlavních témat. | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summit

„Dosud nikdy nebylo tak naléhavě potřeba provést změny na pracovištích, v našich domovech a veřejných prostorách. Sotva jsme kdy dřív tak důkladně promýšleli funkci těchto prostor. Během dvou dnů summitu Vitra si poslechneme vědce, kreativce, leadery v oblasti obchodu, šéfkuchaře, a dokonce i atlety. Ti všichni se s námi podělí o svůj pohled na věc. Vitra je organizátorem těchto setkání s přesahem daleko za nábytek,“ říká Nora Fehlbaum, generální ředitelka Vitra.

Vitra Summit je koncipován kolem čtyř hlavních témat

Člověk a kancelář

Zoom, Skype, Teams: během několika málo měsíců jsme se stali odborníky na používání mnoha online platforem, na nichž se setkáváme s kolegy, přáteli i rodinnými příslušníky. Přináší nám ale tento nový způsob setkávání stejné uspokojení a výsledek? Až kanceláře zmizí, bude se nám po nich stýskat? A jak přenastavit interakce v pracovním prostoru, aby obnášely víc digitálních setkání? Těmito otázkami se budeme zabývat v první polovině summitu Vitra. Hosty debat budou interiérový architekt Sevil Peach, designérské duo Barber Osgerby, profesor INSEAD Gianpiero Petriglieri a další.

Člověk a kancelář | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summitČlověk a kancelář | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summit

Na designu záleží

Existuje vůbec dobrý a špatný materiál? Nebo jen správné a špatné využití? Jaký dopad měly v průběhu dějin minulé krize na interiéry? Setkání nabídne debatu s hlavním designérem Vitra Christianem Grosen Rasmussenem. Debatu bude moderovat Jan Boelen, kreativní ředitel Atelier Luma. Dalšími pozvanými hosty jsou průmyslový designér Konstantin Grcic, profesorka z univerzity Princeton Beatriz Colomina a autor na volné noze Kyle Chayka.

Na designu záleží | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summitNa designu záleží | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summit

Dynamické prostory

Poslední měsíce potvrdily, že flexibilně navržené kancelářské prostředí, které bere v potaz přirozenost změny, má jasnou výhodu: lze ho snadno přizpůsobit měnícím se zdravotním požadavkům a pracovním vzorcům. Zároveň byly našim domácím prostorám přiznány nové funkce. Toto setkání nabídne debaty se Sharon Johnston, zakládající partnerkou losangeleské architektonické kanceláře Johnston Marklee, Davidem Allemannem, spoluzakladatelem světové obuvnické značky ON, Norou Fehlbaum, generální ředitelkou Vitra, Ilse Crawford, zakladatelkou Studioilse, Aricem Chenem, ředitelem-kurátorem Design Miami a mnoha dalšími.

Dynamické prostory | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summitDynamické prostory | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summit

Svět na dálku

V posledních měsících výrazně narostla očekávání, která máme od našich domovů. Uchýlili jsme se do těchto bezpečných prostor, které najednou musely fungovat jako kancelář i škola, hřiště i tělocvična, restaurace i kino. I nadále budeme doma trávit víc času: určitý objem práce na dálku nezmizí, alespoň prozatím. Povede možnost pracovat na dálku k exodu z měst? V této části programu se zabýváme novou rovnováhou pracovního života a dopadu práce na dálku na města, firmy a domovy. Mezi pozvanými hosty bude např. newyorská kurátorka a kritička Beatrice Galilee, kreativní ředitel Design Academy v Eindhovenu Joseph Grima a architekt a městský plánovač Stefano Boeri.

Svět na dálku | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summitSvět na dálku | Zdroj: www.vitra.com/en-cz/summit

Vitra Summit je přístupný zdarma a pro všechny. Chcete-li si prohlédnout detailní program, zaregistrujte se prosím zde: www.vitra.com/summit

Článek vznikl v rámci placené spolupráce.

Související

Pracovat jinak a lépe. Vitra přichází s dynamickou vizí budoucnosti kancelářských prostor
Ostatní

Pracovat jinak a lépe. Vitra přichází s dynamickou vizí budoucnosti kancelářských prostor

Barbora Čápová - 7. 9. 2020

Showroom značky Vitra zažil celkovou proměnu. Navrhla ji slavná designérka Pernilla Ohrstedt
Interiér a architektura

Showroom značky Vitra zažil celkovou proměnu. Navrhla ji slavná designérka Pernilla Ohrstedt

Olga Fraitová - 10. 5. 2018

Jak se vyrábí nejslavnější židle 20. století? Vitra se otevírá veřejnosti a zve do svého zákulisí
Produktový design

Jak se vyrábí nejslavnější židle 20. století? Vitra se otevírá veřejnosti a zve do svého zákulisí

Barbora Langmajerová - 27. 11. 2017

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024