Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
SKLEP/CZD SKLEP/CZD

Máme SKLEP/CZD!

CZECHDESIGN otevírá SKLEP/CZD, který vznikl díky podpoře společnosti IKEA Česká republika.

­

Prostory Občanského sdružení CZECHDESIGN ve Vojtěšské ulici byly otevřeny před dvěma lety. Kancelář, GALERIE/CZD a odborná knihovna byly zrekonstruovány a vybaveny s podporou pětadvaceti firem.

Během tohoto léta se rekonstrukce konečně dočkal i prostor pod GALERIÍ/CZD, který doplňuje zázemí celé šíře aktivit CZECHDESIGN. Designéři IKEA Ondřej Bystroň a Klára Hausenblasová připravili návrh na zařízení z vlastních výrobků IKEA. Ta také sponzorovala rekonstrukci elektroinstalace a dalších nezbytných úprav.

Na rekonstrukci se podíleli i tři další partneři CZECHDESIGN. Toaleta je vybavena od firmy LAUFEN CZ značkou Jika. Zásuvky dodala společnost Eaton Elektrotechnika, sanační omítky a nátěrové materiály nesou značku düfa.

SKLEP/CZD bude slavnostně otevřen v rámci vernisáže FUD, která probhne dnes 25. 9. 2012 v GALERII/CZD.

SKLEP/CZD

Designér Ondřej Bystroň se musel na necelých padesáti metrech čtverečních vypořádat se skloubením několika funkcí. Zadání bylo poměrně rozsáhlé. Zahrnovalo depozitář na uskladnění výstavního inventáře a archivu CZECHDESIGN, vytvoření klidové zóny pro práci a místo pro porady a menší workshopy.

IKEA si právem zakládá na mistrném využití malých prostor a zde ze „sklepa” vykouzlili její designéři místo, které inspiruje a nabíjí tvůrčí energií.

Barevně jsou dvě místnosti laděny do skandinávského stylu. Bílá je doplněna světlým dřevem, černou a šedou. Prkenná podlaha, kterou stačilo natřít na šedo tento střídmý styl podtrhuje. Ve vstupní místnosti je bílá lesklá kuchyňka a dvě pracovní místa. Druhé místnosti dominuje velký stůl STORNÄS s masivní přírodní deskou, černé židle z nové kolekce IKEA PS 2012 a knihovna BILLY. Jako hlavní svítidlo bylo využito stávající zářivkové těleso, ke kterému designéři přidali dřevěnou konstrukci, kterou potáhli látkou TRÅDKLÖVER. Za příčkou s dominantním nápisem SKLEP/CZD je umístěn depozitář.

Většina svítidel a doplňků pro SKLEP/CZD pochází z kolekce IKEA PS 2012. Také LED svítidla pro pracovní místa jsou jarní novinkou této kolekce. Navrhla je designérka Johanna Jelinek, která bude letošním hostem IKEA na Designbloku.

SKLEP/CZD navrhla, vyspravila a vybavila IKEA Česká republika
děkujeme za dodání dalšího materiálu: LAUFEN CZ, Eaton Elektrotechnika, Düfa

Galerie