„Cokoli dnes designér vytvoří se srovnává s celým světem. Naší ambicí je expandovat do zahraničí,“ říká Matěj Janský, s nímž si již v 18. dílu našeho podcastu tentokrát povídal David Karásek. Matěje můžete znát díky úspěšné spolupráci s italskou značkou Cappellini a s Cyrilem Dunděrou, se kterým již tvoří designérské duo janskydundera.
Na co si dát pozor před spoluprací s Rossanou Orlandi, jak vznikala spolupráce se značkou Cappellini, proč ho fascinuje metoda dusání hlíny a na čem v současné době pracují s Cyrilem Dunděrou? Odpovědi na tyto a další otázky si můžete poslechnout v novém Czechdesign podcastu na platformách: Spotify, Apple Podcasts, Pocket Casts,
Breaker, Google Podcasts, Overcast či RadioPublic.
Matěj Janský a David Karásek | Foto: Anželika Rybak
Matěj Janský
Designér Matěj Janský absolvoval Fakultu architektury ČVUT a Ateliér designu nábytku a interiéru na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Cenné zahraniční zkušenosti získal na stáži ve švédském studiu Claesson Koivisto Rune. Díky vystavování u Rossany Orlandi a účasti na pražském Designbloku s Cyrilem Dunděrou dostali příležitost spolupracovat se světoznámou značkou Cappellini, u níž začínalo mnoho dnes úspěšných designérů. V současné době se zajímá o metodu dusání hlíny, kterou použil například při projektu rekonstrukce kostnice v Sedlci u Kutné Hory.
O hudbu k našemu podcastu se postaral hudební skladatel, klavírista a producent David Solař, který složil muziku například k oceňovanému filmu Fair Play či Budiž světlo. Za technickým zpracováním stojí Kryštof Čížek.
S Matějem Janským si v Czechdesign podcastu povídal David Karásek. | Foto: Anželika Rybak