Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Zai, zdroj: designboom Zai, zdroj: designboom

Lyže od zahraničních designérů, které sbírají ceny: trvanlivější materiály i lepší obloučky

Lyžařská sezóna je už zahájena, a tak se pojďme podrobněji podívat, co pro naše horské vyžití navrhli špičkoví designéři. Slovinské studio Gigodesign navrhlo lyže pro firmu Elan, švýcarský specialista Simon Jacomet dál posouvá hranice produktů společnosti Zai a guru německých aut Audi rozšiřuje své pole působnosti i na výrobu lyžařského vybavení. Nechte se inspirovat kousky ověnčenými designovými cenami.

lyže elan amphibio

Gigodesign je slovinská značka, jejíž portfolio je velmi široké: věnuje se navrhování produktů, jako jsou křesla či židle, ale také karavany a lodi, i grafickému designu. Kromě toho navrhuje také pro slovinskou firmu Elan specializovanou na výrobu sportovního vybavení. Tato spolupráce je velmi úspěšná: lyže Elan Amphibio 16 Ti2 Fusion získaly ocenění Red Dot Award pro rok 2015. Lyže s 4D technologií se hodí do všech typů hor. Vynikají různě tvarovanými titanovými vložkami, které vytváří vysokou odolnost proti zkroucení. Přední část lyže má vypouklý tvar pro precizní zatáčení, zatímco zadní část umožňuje snazší východ z oblouku.

Gigodesign, zdroj: Red Dot AwardGigodesign, zdroj: Red Dot Award

 

Gigodesign, zdroj: Elan SkisGigodesign, zdroj: Elan Skis

lyže testa

Simon Jacomet začínal jako designér lyží pro světové značky. V roce 2003 založil vlastní firmu ZAI. Za zmínku stojí určitě lyže Testa vhodné pro lyžaře všech úrovní. Vyrobeny jsou z přírodního dřeva a UD uhlíkových vláken. Zachovaná struktura dřeva dodává produktu autentičnost.

Zai, zdroj: DesignboomZai, zdroj: Designboom

lyže audi carbon

Audi Design Concept Munich navrhl lyže z karbonu, které kombinují technologii ze světa aut a zimních sportů. Audi Carbon lyže mají dřevěné jádro s hliníkovými a titanovými vrstvami, to vše v karbonovém pouzdře. Lyže váží pouze 960 gramů, o 200 gramů méně než podobné modely. O jejich sériovou výrobu se postarala sportovní značka Head spolu s německou lyžařskou asociací.    

Audi Concept Design Munich, zdroj: dezeenAudi Concept Design Munich, zdroj: dezeen

Audi Concept Design Munich, zdroj: dezeenAudi Concept Design Munich, zdroj: dezeen

Skull Orbic Comp

Pro divoké i bezpečné sjezdy by mohla posloužit například sportovní helma Skull Orbic Comp od značky POC, oceněná v roce 2013 Red Dot Design Award. Helma byla navržena tak, že ochrání i při pádech ve vysoké rychlosti. Uvnitř helmy je pohodlná pěna, která se dá jednoduše odejmout v případě, že ji budete chtít umýt.

Skull Orbic Comp, POC, Zdroj: www.pocsports.comSkull Orbic Comp, POC, Zdroj: www.pocsports.com

Galerie

Další články