Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Nový design balení kondomů Primeros, packaging: Jakub Korouš a Matěj Chabera, logo: Tomáš Brousil, zdroj: Primeros Nový design balení kondomů Primeros, packaging: Jakub Korouš a Matěj Chabera, logo: Tomáš Brousil, zdroj: Primeros

Léto ve znamení českého designu: plavky, svatby, kondomy a čtivo

Dovolená, procházky, relax u vody a možná i svatba, to všechno k létu neodmyslitelně patří. Pojďme se tedy ještě v krátkosti podívat na články, které jsme vám během tohoto léta připravili.

1 / Plavky které z vás udělají hvězdu

Ještě stále hledáte ty správné plavky? Naštěstí i letos se na českém trhu urodilo několik nových kousků, tak nezoufejte, stačí si jen vybrat.

Žraloci, lenochod a nebo housenka? Tyto motivy můžete vidět na plavkách od značky annanemone nebo Plove, za kterou stojí Pavlína Miklasová. Můžete si ale vybrat i něco umírněnějšího, například námořnické plavky od Page Underwear. A samozřejmě ani u tohoto odvětví nezapomínáme myslet šetrně. Win Win Love představují, své plavky ze zrecyklovaných kousků. 

Článek5 tipů na plavky, které udělají vaše léto ještě oslnivější

Annanemone-Žraločí plavky, zdroj: etsy.comAnnanemone-Žraločí plavky, zdroj: etsy.com

2 / Na svatbu bez dárku?

Jste pozváni na svatbu, ale lámete si hlavu s dárkem? Není třeba, máme pro vás seznam skvělých dárků, které nebudou pouze na polici sbírat prach, ale udělají radost všem novomanželům.

Pokud je čeká společné bydlení v novém domku nebo bytě, určitě byste neměli opomenout nějakou pěknou vázu, kytku nebo obojí. Aerárium neboli závěsný mikrosvět je z českého foukaného skla od Zahrady na niti. Tato maličká zahrádka potěší každého milovníka botanických experimentů. 

Do novomanželské kuchyně patří i nové nádobí. Jiří Pelcl vytvořil krásný set s tradičním motivem kobaltově modrých květů. Slánka a pepřenka a nebo dávkovač na ocet a olej se určitě budou hodit.

ČlánekTipy na svatební dary, kterým novomanželé neřeknou ne

Aerárium, design: Zahrada na niti, zdroj: FB Zahrady na nitiAerárium, design: Zahrada na niti, zdroj: FB Zahrady na niti

3 / Bezpečně a designově

Značka Primeros připravila nové obaly na kondomy. Autorem nového loga je typograf Tomáš Brousil, který při tvorbě navázal na tradici, která je stará již sto let. Design obalů má na starosti designérské duo Jakub KoroušMatěj Chabera. ​Rozmanitost kondomů není marketingový tah, ale má své kořeny ve filozofii sex positive, kterou Primeros zastává.

ČlánekBezpečný design: 9 nových obalů na kondomy Primeros

Nový design balení kondomů Primeros, packaging: Jakub Korouš a Matěj Chabera, logo: Tomáš Brousil, zdroj: PrimerosNový design balení kondomů Primeros, packaging: Jakub Korouš a Matěj Chabera, logo: Tomáš Brousil, zdroj: Primeros

4 / Něco dobrého na čtení

Nové tištěné vydání Material Times s podtitulem „Co vytváříme? věci – materiály – schémata – organismy – vztahy“, bude vaším dobrým společníkem na cestách ale i během volných chvil u vody. K zamyšlení tento magazín nabízí 22 článků, o tom, co a jak lidé vyrábí a také proč vlastně. Co se pak děje s předměty, které doslouží? Ekologie, syntetická biologie... to všechno jsou témata, o kterých se v novém čísle Material Times můžete něco dalšího dozvědět.

ČlánekChce to otevřené hledí a nesevřené hýždě / Material Times 2*2017

Material Times 2*2017, foto: Tomáš RubínMaterial Times 2*2017, foto: Tomáš Rubín

5 / Trocha přírody ve městě

Jestli chcete vyrazit do přírody, ale bohužel kvůli povinnostem se nemůžete hnout z města, tak v Domě U Zlatého rohu můžete trochu té přírody nasát v nově vzniklé kavárně/čítárně Skautského institutu. Tento prostor včetně doplňků navrhl student architektury na UMPRUM Vojtěch Kordovský. Vše, co v interiéru najdete, realizovali na společném workshopu skauti a jejich kamarádi.

Celý les a louka to sice není, ale alespoň jako taková malá útěcha vám tento prostor jistě poslouží.

ČlánekPovedený interiér: Skautský institut vnesl kousek přírody i do uspěchané Prahy

Čítárna Skautského institutu na Staroměstském náměstí; foto: Jan VolejníčekČítárna Skautského institutu na Staroměstském náměstí; foto: Jan Volejníček

Další články