Leeda Dejavu & Leeda Kaplický

Leeda Dejavu Leeda Dejavu

Ve čtvrtek byly představeny dvě nové kolekce české značky Leeda, tandemu módních návrhářek Lucie Kutálkové a Lucie Trnkové.

Kolekce Leeda Dejavu & Leeda Kaplický, byly jak už sám název napovídá navrhovány ve spolupráci s architektem Janem Kaplickým. Exkluzivita je podtržena limitovaným množstvím kusů od každého modelu. První se zmiňovaných kolekcí, inspirována Paříží, kabaretem, diamanty, a zlatozelenou barvou šampaňského, výborně kontrastovala se surovou industriální halou „Meat factory“, do které byla přehlídka umístěna. To, že o novinky tohoto labelu byl opravdu zájem, svědčila i sto metrová fronta, „jako na maso“, která se utvořila před začátkem přehlídky, show pak sledovalo okolo 300 diváků.

Jak grafika doprovodného katalogu, tak vizuální koncept celé show je z dílny Olgy Benešové a Maria Corradiniho, ze studia Side2. Laserová efekty, doplněny decentní projekcí, v kombinaci s ladně plujícími modelkami na netypickém mole, za dunivých zvuků hudby, působily technicistně.

Highlight plavky střídaly konstrukčně promyšlené modely do společnosti, i velmi odvážné, tvarově čisté večerní šaty, doplněny např. kovovým detailem. Přehlídka byla opravdu výborná, večer mi nakonec nepokazil ani doma zapomenutý fotoaparát.

Jan Kaplický o módě: „Je to pro mě nová profese. Móda. Snad poněkud neobvyklé pro architekta, ale nejsem první. Je to pro mě úžasná příležitost zabývat se zde formou, barevností, detailem. Je to přímá práce s křivkami těla. To mě zajímá. Doufám, že vzniknou úžasné, přitažlivé, nápadné a sexy nové věci. Stejné principy jako jiné odvětví designu, možná, že je jenom nový materiál, textil.

Jelikož přehlídka je nejlepší na živo, podívejme se alespoň na videozáznam, který lépe jak fotografie přiblíží skvělou show. Jaké plavky a šaty navrhuje architekt Kaplický na novinkách.cz a Jan Kaplický zabrousil do světa módy na ČT24.

job shop
výstava czd
kruh 2024 duben
shop 4/2024