Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Jindřich Janíček – návrh na souborné vydání komiksů B jako Běžec | Zdroj: Book in Progress Jindřich Janíček – návrh na souborné vydání komiksů B jako Běžec | Zdroj: Book in Progress

Komiks B jako běžec Jindřicha Janíčka vyhrál v soutěži Book in Progress 2

Vítězem druhého ročníku soutěže Book in Progress, do kterého se přihlásilo 101 knižních projektů, se stal po důkladném posouzení odbornou porotou Jindřich Janíček se svým návrhem na souborné vydání komiksů B jako Běžec. Porota vybírala z deseti finalistů, kteří své projekty představili 23. listopadu v rámci konference, jež byla živě přenášena z Centra architektury a městského plánování.

Jindřích Janíček zabodoval se svým návrhem na souborné vydání komiksů B jako Běžec a získal tak papír PERGRAPHICA a tisk zdarma od společnosti Quatro Print.

Jindřich Janíček – návrh na souborné vydání komiksů B jako Běžec | Zdroj: Book in ProgressJindřich Janíček – návrh na souborné vydání komiksů B jako Běžec | Zdroj: Book in Progress

Druhé místo obsadil spolek Architektura 489 a jejich knižní projekt KULTURÁKY mapující české kulturní domy, který představil Petr Bláha. Stejně tak jako druhý v pořadí obdrží i soutěžící na třetím místě papír od společnosti PERGRAPHICA. Tím se stal Petr Bureš za galerii Berlínskej model, který prezentoval publikaci o české progresivní výtvarné scéně v uplynulých deseti letech. Speciální cenu udělila porota Tereze Štindlové a jejímu ZOO INDEX READER, která tak získá konzultaci a pomoc s vydáním knihy od nakladatelství Paseka.

Petr Bláha – Kulturáky | Zdroj: Book in ProgressPetr Bláha – Kulturáky | Zdroj: Book in Progress

„Vážíme si všech knih, do kterých jsme měli možnost nahlédnout. V rámci našeho výběru finalistů jsme se pak snažili podpořit spíše menší projekty a nakladatelství. Akce typu Book in Progress vnímám jako velmi důležité pro rozvoj diverzní a živé kultury. Díky téhle podpoře mohou vzniknout i menší nezávislé projekty,“ uvedla předsedkyně poroty, grafická designérka a umělecká ředitelka Studia Najbrt Zuzana Lednická. V porotě dále zasedli Vladimir 518, Jan Matoušek, Filip Blažek, Martin Mulač a Jakub Sedláček. 

Petr Bureš – Berlínskej model | Zdroj: Book in ProgressPetr Bureš – Berlínskej model | Zdroj: Book in Progress

Kromě soutěžní části nabídla celodenní online konference zajímavé přednášky o tvorbě a vydávání knih. O své know-how se podělila například literární dokumentaristka a průkopnice self-publishingu v České republice Barbora Baronová, výtvarník a grafik Martin Mulač, vítěz cen Czech Grand Design 2019 Jan Matoušek nebo Jiří Brynda z malonákladového tisku knih pro samonakladatele.

Speciální cenu udělila porota Tereze Štindlové a jejímu ZOO INDEX READER. | Zdroj: Book in ProgressSpeciální cenu udělila porota Tereze Štindlové a jejímu ZOO INDEX READER. | Zdroj: Book in Progress

Záznam konference je možné shlédnout na tomto odkaze.

Další články