Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Casamania, design Fabio Novembre, knihovna Robox Casamania, design Fabio Novembre, knihovna Robox

Knihovny pro knihy i potěchu oka

Knihoven a komod je každoročně na milánském týdnu designu nespočet, malá ukázka toho co jsem „potkala“ během minulých dvou dnů.

Firma Molteni&Co přišla s precizně vyrobeným systémem Fortepiano od Rodolfa Dordoniho pro jakýkoliv úložný prostor do bytu. Jednoduchý policový díl tvaru U se zády v matu, hloubky 30cm se dává na stěny svisle i vodorovně. K policím patří drobné kování, elegantní ukončovací kryt nebo spojovací drobné podpěrky pro hliníkové police tvaru L. Z barevného hliníkového plechu jsou také malé police a zásuvky pro volné stavění na dřevěné police. Tím můžete rozčlenit dlouhé police. Systém obsahuje i velká čela pokud se rozhodnete mít knihovnu zavřenou, díl pro vytvoření stolu a komponenty na protažení kabelů.

Knihovna Magnetika od Ronda design funguje na principu magnetu. Základní magnetická deska je velmi silná a police unesou i knihy. Díky magnetické desce lze police tvaru L připevnit v jakémkoliv úhlu a kdykoliv můžete s policemi pootočit. Police jsou ocelové, skleněné mají zezadu kovový profil. Knihovna působí velmi čistě, otázkou je, zda chcete mít doma obří magnet.

Třetím příkladem je betonová knihovna Shanghai firmy Alivar, design Giuseppe Bavuso. Rám je z dubu vnitřek tvoří odlitky z cementu: Ductal®. Cement lze na konci životnosti recyklovat a výrobci zaručují padesátiletou životnost a stálost barvy i na přímém slunci. Jen potřebujete pevnou podlahu.

Dále doporučuji na výstavišti komodu z masivu od firmy Porada, tvary zásuvky a směry let dřeva tvoří velmi pěkné řemeslné detaily. Lema prezentuje několik patrových knihoven, které propojuje starými litinovými schodišti, na obrázku vidíte úspornější řešení s žebříkem.

Galerie