Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Papelote, limitovaná edice Papelote na druhou, zdroj: papelote.cz Papelote, limitovaná edice Papelote na druhou, zdroj: papelote.cz

Když se spojí design a láska k papíru. 6 projektů a jejich krásné bloky

Je tady listopad a na většině stromů už moc listů nezbývá. Pořád jsou tu ale listy, které neopadají za žádného počasí - přinášíme vám 6 tipů na stylové bloky od českých papírenských značek, kterými se můžete inspirovat a navrhnout si ten svůj.

TAM doma

Sešity od pražského designérského dua původem ze Slovenska okouzlí snad každého svým smyslem pro detail a jednoduchým nenápadným provedením. Jejich krásné sešity najdete i v našem shopu.

TAM doma, sešit Double Cross White, zdroj: CZECHDESIGN archivTAM doma, sešit Double Cross White, zdroj: CZECHDESIGN archiv

Haptic covers

Berounská designová značka je něco pro náročného zákazníka. Sešity z jejich dílen zdobí ručně zpracované desky a vysoce kvalitní a ekologicky nezávadný papír Munken Pure. Jejich produkty si můžete prohlédnout na stránkách Haptic covers.​

Haptic covers, zápisník GLITTER, zdroj: hapticcovers.czHaptic covers, zápisník GLITTER, zdroj: hapticcovers.cz

Lípa store

Lípa store je designová značka dárkových předmětů, která je hrdá na svůj původ. Dotek Česka je cítit v celé kolekci, za kterou dostal obchod ocenění na Prague Design Week 2016 v kategorii Produkt/Kolekce. Kamenný obchod lípa store najdete na adrese Malé náměstí 4, Praha 1. Pokud ale zrovna nemáte cestu kolem, můžete je navštívit i na jejich stránce.

Lípa store, bílý blok s lipovými plody, zdroj: lipastore.czLípa store, bílý blok s lipovými plody, zdroj: lipastore.cz

Za bookem

Za bookem je mladé papírnictví, které vzniklo za spolupráce Anny Kulíčkové, Barbory Šemberové a Pavly Roztočilové. Čistý design je známkou vášně, kterou k řemeslu chovají. Pro jejich sešity jsou typické kvalitní materiály, ražba a jemně linkované listy. Více produktů, které vzešly z jejich lásky k papírenství, najdete na jejich facebookové stránce.

Za bookem, sešit NOBLE, zdroj: hfacebook.com/za.bookemZa bookem, sešit NOBLE, zdroj: hfacebook.com/za.bookem

Papelote

Papelote je české papírnictví, v němž papír není pouhým podkladem pro psaní, ale zdrojem chutí, vůní, zvuků a barev. Jejich produkty jsou vyrobeny v Čechách z ekologicky šetrných materiálů. Všechny jejich výrobky i tvůrčí studio najdete v jejich kamenném obchodu na Vojtěšské v Praze 1 nebo na jejich eshopu.

Papelote, blok KOMBINÉ, zdroj: papelote.czPapelote, blok KOMBINÉ, zdroj: papelote.cz

Papírna

Letenské designové papírnictví založili Michal Koubský a Jaromír Koubek. Autoři sází na minimalistický design s unikátním výběrem barev. Gumová razítka, obálky a sešity si můžete vybrat ze vzorníku dvaceti pěti barev. Se vším z jejich začínající produkce se můžete potkat v jejich obchodě na Letné v ulici Františka Křížka nebo na jejich facebookové stránce.

Papírna, zdroj: facebook.com/papirnaczPapírna, zdroj: facebook.com/papirnacz

Sešity a bloky z českých designových papíren stojí za to. Protože ale pěkného designu není nikdy dost, probíhá právě teď soutěž na obal limitované kolekce bloku od Office Depot pro studenty i designéry, která končí 9. prosince. Navrhněte svůj vlastní design nebo ilustrovanou obálku bloku! Více informací o soutěži: Designérská soutěž Office Depot - Navrhni obálku bloku pro rok 2018!

Galerie

Další články