Kdo aspiroval na výhru soutěže Nescafé AZERA? Odhalujeme povedené návrhy

Ilustrátorská a grafická soutěž na návrh dezénu plechovky kávy Nescafé Azera pořádaná Nestlé a CZECHDESIGN je již u konce. Vybrat mezi 168 přihlášenými návrhy 3 nejlepší byl opravdu oříšek. O tom se můžete v následujícím článku přesvědčit sami. Přinášíme vám totiž výběr soutěžních prací, které nás zaujaly svou originalitou a živostí.

S tématem soutěže "Život ve městě" se každý grafik a ilustrátor popral po svém. Vzniklo tak nespočet různorodých návrhů reflektujících nálady, společenský život i ruch velkoměsta.

1/ Alžběta Skálová a Marta Maštálková

Alžběta Skálová, Modré město shoraAlžběta Skálová, Modré město shora

Oblíbená ilustrátorka dětských knížek známá svými něžnými akvarely, spoluzakladatelka ilustrátorského studia NaPOLI, Alžběta Skálová ve spolpráci s grafičkou Martou Maštálkovou, vytvořily na plechovku modré město, kde i stromy rostou do tvaru kávových zrn.

2/ Alžběta Surá

Alžběta SuráAlžběta Surá

Návrh geometrické městské kompozice vznikl pod rukama talentované Alžběty Suré, grafické designérky a studentky digitálního designu na FMK UTB ve Zlíně. 

3/ Eva Mochalová

Eva Mochalová, MaskášEva Mochalová, Maskáš

Eva Mochalová, designérka a spoluzakladatelka designového studia LLEV, které bylo letos již po třetí nominované na cenu Czech Grand Design, porotu zaujala svým osobitým stylem a neobvyklým spektrem užitých barev.

4/ Kateřina Kynclová

Kateřina Kynclová, Inventář pro život ve městěKateřina Kynclová, Inventář pro život ve městě

Tvorbu ilustrátorky Kateřiny Kynclové potkáváme dnes a denně - například při návštěvě kavárny Místo, nebo na obálkách mnoha časopisů a nově i v obchodech, pokud zavítáme do oddělení sladkých neřestí a koupíme si limitovanou edici Kofily. Při návrhu potisku plechovky kávy Nescafé AZERA pojala Kateřina život ve městě jako sbírku předmětů, které denně vídáme, nosíme i ztrácíme a které tvoří takzvaný Inventář pro život ve městě. 

5/ Barbora Balgová

Barbora Balgová, CoffeeLoversBarbora Balgová, CoffeeLovers

Barbora Balgová, výrazná ilustrátorka, která vystudovala obor animace a vizuální komunikace na FMK UTB ve Zlíně, nyní působí jako art director v agentuře VCCP. Barbora je známá především svou komiksovou tvorbou, která se odrazila i do jejího návrhu pro kávu Nescafé AZERA.

6/ Lucie Smorádková

Lucie Smorádková, Lost in the CityLucie Smorádková, Lost in the City

Autorem dalšího návrhu Lost in the city je Lucie Smorádková, designérka a studentka UJEP, která se loni propracovala do výběru Diploma Selection v oboru produktový design.

7/ Kryštof Novák & Martina Horáková

Kryštof Novák, Obyvatelé poháněni kávouKryštof Novák, Obyvatelé poháněni kávou

Kryštof Novák, student SPŠG a VOŠG Hellichova věnující se též filmové a animační tvorbě, a Martina Horáková vytvořili ilustraci města, která porotu zaujala svou jemností a jednoduchostí.

8/ Tomáš Brechler

Tomáš Brechler, Pauza na kávuTomáš Brechler, Pauza na kávu

Tomáš Brechler, ilustrátor a grafický designér zabývající se také digitálním a herním designem, se svým pastelově laděným návrhem Pauza na kávu opravdu vybízí k zastavení a odpočinutí u šálku kávy. Takžé žádné uspěchané americano s sebou!

9/ Katarina Makarova

Katarina MakarovaKatarina Makarova

Zase jiný pohled na život ve městě lze najít v návrhu od Katariny Makarové, ilustrátorky a grafické designérky na volné noze, jejíž ilustrace tvoří široká škála stylů i užitých technik. Zaměřuje se na ilustrace pro dětské knížky, stejně jako na fantasy ilustrace.

10/ Iva Janigová

Iva Janigová, VjemyIva Janigová, Vjemy

"Inspirací pro návrh jsou zvuky, vůně a nekonečné množství vjemů" tak popisuje Iva Janigová svůj návrh Vjemy. Iva dříve spolupracovala s nakladatelstvím Meander a dnes je art directorem pro Scholz & Friends.

11/ Ján Vájsábel

Ján Vajsábel, Pohoda v mestěJán Vajsábel, Pohoda v mestě

Grafický designér Ján Vajsábel navrhl potisk, který hýří barvami a životem. Jak sám napsal: "Barevnost zvýrazňuje pestrost městského života, styl návrhu znázorňuje moderní životní styl a zároveň pohodovou atmosféru, která je s pitím kávy spjata." 

12/ Jitka Rufferová

Jitka Rufferová, CumulusJitka Rufferová, Cumulus

"Na plechovku jsem ztvárnila mraky, pohled z okna bytu. Chvilku zasnění, kdy se podíváte z okna a zapřemýšlíte se. ...Tu chvilku bezčasí ve městě, kdy většinou přicházejí nápady" tak popsala svůj návrh Cumulus Jitka Rufferová, absolventka Ateliéru kresby na Fakultě umění v Ostravě.

O 3 vítězných návrzích a jejich autorech se dočtete v článku Designéři z UTB a UMPRUM uspěli v soutěži Nescafé AZERA.

Související

Výstava Alžběty Skálové: Modré hoře plamene
 

Výstava Alžběty Skálové: Modré hoře plamene

Výstava
20. 6. 2017 - 21. 7. 2017

Výstava Bright Affair
 

Výstava Bright Affair

Výstava
1. 4. 2017 - 30. 6. 2017

Designéři z UTB a UMPRUM uspěli v soutěži Nescafé Azera
Ilustrace

Designéři z UTB a UMPRUM uspěli v soutěži Nescafé Azera

Michaela Holubec Birtusová - 24. 3. 2017 - 4 min.

Prvně v Británii, teď v Čechách - Nescafé hledá unikátní přebal kávy Azera
Grafický design

Prvně v Británii, teď v Čechách - Nescafé hledá unikátní přebal kávy Azera

Tomáš Čech - 25. 2. 2017 - 3 min.

Když se spojí design a káva
Interiér a architektura

Když se spojí design a káva

Lucie Vrkotová - 3. 3. 2017 - 6 min.

jelínek
SHOP BANNER UNOR 2024