Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Foto: Erik Madigan Heck Foto: Erik Madigan Heck

Kam pro zimní kabát? Přece k českým návrhářkám!

Nejdřív to vypadalo, že zima letos vůbec nebude. Po Vánocích začalo přituhovat, na Nový rok mrzlo a teploty pod nulou mají pokračovat i tenhle týden. Nastává tedy nejvyšší čas pořídit si stylový kabátek, který zkrášlí i zahřeje. A to nejen tělo, ale i duši. Když si totiž tenhle zimní kousek oblečení vyberete u českých návrhářek, podpoříte lokální design i výrobu. Naše redakce vyzkoušela české kabáty na vlastní kůži a může je jen doporučit. Tady je náš výběr plus dva tipy k tomu.

Kabáty Soolista

Mají perfektní střih, decentní barvy a kvalitní materiály jako je kašmír nebo vlna. Objednat je můžete online přes web Soolista nebo je zajít omrknout do obchodu Showroom. A tady už jsou slova naší šéfredaktorky Radky, která na vlastní kůži vyzkoušela kabát Rounded z nové kolekce Souvislosti: "Vysoké límce, to je moje. Když je k tomu kabát ještě hezky střižený a padne jako ulitý, neváhám ani chvilku."

Kabát Soolista, Foto: Jan HromádkoKabát Soolista, Foto: Jan Hromádko

Kabát od Marie Mukařovské

Tenhle černý plášť je krásný a elegantní, ale buď bude lepší vydržet s ním až do jara nebo ho doplnit hodně teplým vlněným svetrem a huňatou šálou. Až ale uslyšíte naši redaktorku Ninu, jak ho chválí, snadno se do něj zamilujete: "Jen co jsem se letmo dotkla černého kabátku z kolekce Dekadente, věděla jsem, že splňuje všechny mé požadavky. Je ušitý z mimořádně příjemné látky. Z rubu je hladká a hřejivá a líc kabátu zdobí decentí textura."

Marie Mukařovská, Foto: Jan HromádkoMarie Mukařovská, Foto: Jan Hromádko

Kabáty od Josefiny Bakošové

Podle návrhářky Josefiny Bakošové, která se svým mužem Petrem provozuje v centru Prahy galerii Harddecore, tajemství originálního stylu a elegance stojí pouze na dvou kusech oblečení - dokonalých šatech a správném kabátu. Ty její mají šikovně variabilní střihy, efektní kapuce a pohodlné límce, do kterých se můžete krásně zachumlat. Kabáty od české návrhářky můžete koupit online nebo si pro ně zajít do galerie, kde konkrétní kousky ze starších kolekcích pořídíte se zajímavou slevou. A nejlepší důkaz toho, jak skvělé kabáty od Josefiny jsou? Přece ten, že je sama nosí. A taky se v nich fotí. Třeba na titulní stranu časopisu Decor Special.

Josefina Bakošová v kabátě z vlastní kolekce, foto: Pavlina SchultzJosefina Bakošová v kabátě z vlastní kolekce, foto: Pavlina Schultz

Kabát od Timoure et group

Elegance, kvalita a nadčasovost. Tři slova, která shrnují tvorbu dua návrhářek Alexandry Pavalové a Ivany Šafránkové. Čerstvou zkušenost s jejich kabátem má výtvarnice Markéta Jinochová známá jako By Myyna, která si od Timoure et group pořídila černý vlněný kabát. "Ušitý je ze stoprocentní merino vlny a neskutečně hřeje. Nemá poutka na pásek, takže se dá nosit s páskem i bez. Má hezký tvar, takže i nošení bez pásku je prima. Jsem moc ráda, že jsem si ho pořídila a snad mi pár zim vydrží," řekla nám Markéta.

Vlněný kabát od Timoure et group, foto: Timoure et groupVlněný kabát od Timoure et group, foto: Timoure et group

Galerie

Další články