Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Matěj Janský, Rim Camouflage, Foto: Johana Němečková Matěj Janský, Rim Camouflage, Foto: Johana Němečková

Jak se s novým vedením proměnil ateliér Design nábytku? Studenti UMPRUM představují své práce

V úterý, jako již tradičně, vypukl na pražské UMPRUM zimní Artsemestr 2017. Tento semestr, poprvé pod novým vedením, představují své práce i studenti ateliéru Design nábytku a interiéru. Zkušenou dvojici Jiřího Pelcla a Ondřeje Toboly vystřídali v roli vedoucích ateliéru Roman Vrtiška a Vladimír Žák s asistentem Petrem Hákem. Studenty rozhodně nenechali zahálet a ti v rámci zimního semestru zpracovávali hned několik úkolů, čímž dokázali, že se dokáží vypořádat jak s drobnými doplňky, tak i nábytkem či prostorovou výstavní instalací.

Prvním společným úkolem pro všechny ročníky, včetně navazujících magistrů, bylo navrhnout libovolný produkt z odpadních dřevěných odřezků. Za jeden měsíc tak vznikly nápadité píšťalky, doplňky na jídelní stůl, svícny nebo třeba hračky pro děti.

Ateliér Design nábytku a interiéru na UMPRUM, Foto: Johana NěmečkováAteliér Design nábytku a interiéru na UMPRUM, Foto: Johana Němečková

První ročníky se měly následně vypořádat s rozměry obalové krabice, které jediné je měly při navrhování limitovat. Různorodost vytvořených produktů dává možnost shlédnout světla či nafukovací skládačku pro děti.

Ateliér Design nábytku a interiéru na UMPRUM, Foto: Johana NěmečkováAteliér Design nábytku a interiéru na UMPRUM, Foto: Johana Němečková

Vyšší ročníky zpracovávaly soutěžní návrhy sedačího nábytku do konferenčích prostor pro firmu RIM.

Jan Večerek, Lotta, Foto: Johana NěmečkováJan Večerek, Lotta, Foto: Johana Němečková

Jako klauzurní práci pak studenti navrhovali výstavní instalaci pro stejnoujmennou firmu pro nadcházející Designblok 2017. Výsledkem je hned několik nápaditých a neotřelých konceptů, které mají jistě ambice celý výstavní prostor oživit.

Studenti prvních ročníků jako klauzurní práci navrhovali konferenční stolek.

Jitka Šemberová, konferenční stolek, Foto: Johana NěmečkováJitka Šemberová, konferenční stolek, Foto: Johana Němečková

Celý Artsemestr máte možnost navštívit denně od 10 do 18 hodin, a to až do neděle 29.1.2017.

Galerie

Další články