Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Odpadkový koš Fabriano, Riccardo Nannini, Domenico Orefice a Emanuele Pizzolorusso Odpadkový koš Fabriano, Riccardo Nannini, Domenico Orefice a Emanuele Pizzolorusso

Italští designéři přišli v Miláně s návrhem ekologického odpadkového koše

V rámci FuoriSalone v Miláně se představila výstava Dismettiamola.

Na výstavě Dismettiamola v Miláně, která byla součástí Design week, představovali designéři ze všech koutů světa ekologické výrobky. Na výstavě byl k vidění odpadkový koš Fabriano. Seskupení mladých italských designerů ve složení Riccardo Nannini, Domenico Orefice a Emanuele Pizzolorusso představilo svůj koncept ekologicky šetrného odpadkového koše. „Náš odpadkový koš je prozatím pouze prototyp, který jsme ještě nenabídli žádné konkrétní společnosti,“ vysvětlil jeden z týmu designérů Emanuele Pizzolorusso.

Tento papírový koš nese název Fabriano a skládá se z celkem padesáti papírových vrstev, které majitelé po naplnění koše vyjmou a vyhodí. Odpadá tím pracné instalování igelitových pytlů. Odpadkový koš je určen hlavně na papír, ale je možné do něj vyhazovat i jiné věci. Je však třeba dbát na jeho papírovou konstrukci, která nemusí nápor některých odpadků vydržet. Koš je totiž vyroben z recyklovaného papíru, proto není vhodné vyhazovat do něj například mokré věci a podobně.

Tvar koše nápadně připomíná papírový košíček na cukroví. Sami designéři tento tvar pojmenovali „muffin cup“. „Tento model se dá velmi snadno vyrábět a je také nejvíce podobný běžnému tvaru kancelářského odpadkového koše. Snažili jsme se také vystihnout originalitu a osobitost tohoto modelu,“ vzkazují designéři v popisu svého konceptu.

Všichni tři mladí designéři jsou zaměstnaní v různých studiích, proto je tento prototyp odpadkového koše Fabriano jejich jedinou společnou prací, kterou představili na Design week v Miláně. „Jsme velmi zaměstnaní, proto jsme v Miláně představili jen koš Fabriano,“ dodává Emanuele Pizzolorusso.

Galerie