Ilustrátoři, zbystřete: LUSTR čeká na vaše díla jen do 5. srpna!

Juliana Chomová. Vizuál festivalu LUSTR na roletě obchodu PageFive. Zdroj: LUSTR. Juliana Chomová. Vizuál festivalu LUSTR na roletě obchodu PageFive. Zdroj: LUSTR.

Přípravy na festival současné ilustrace, LUSTR 2016, jsou v plném proudu. Jeho datum i místo si již můžete zapsat či zakreslit do svých diářů: 24. – 28. září v Cihelné ulici na Malé straně. Nevyužívaný dům již několikrát hostil mladé umělce, kteří si zde mohou k obrazu svému přetvořit celé pokoje. Kromě samotné výstavy se ale můžete těšit třeba na tvůrčí workshopy, projekce nebo diváckou soutěž.

Ilustrace si pomalu nachází cestu do našich každodenních životů, což potvrzuje třeba nedávná soutěž „Kofila v limitovaném obalu“, která vyzývala ilustrátory k návrhu obalů inspirovaných prací Zdeňka Rykra. „Ilustrace už dávno nenacházejí uplatnění jenom v knihách – stále častěji se s nimi setkáváme v médiích, v online i offline marketingové komunikaci nebo třeba v mobilních aplikacích. Seznámit se se současnými tvůrci v oboru tak může být nejen příjemným, ale i užitečným zážitkem pro širokou veřejnost, ale i profesionály z mnoha oblastí, kteří zde mohou najít ilustrátora pro budoucí spolupráci,“ věří organizátoři festivalu. Není pochyb o tom, že na LUSTRu potkáte všechny, kdo se pohybují ve světě české ilustrace, festival ale zároveň nabízí prostor novým tvářím a začínajícím umělcům: ti mohou svá díla či portfolia zasílat na adresu opencall@lustrfestival.cz, a to do 5. srpna 2016.

Festival LUSTR se i letos vrací do domu v Cihelné ulici. Foto: Dita Havránková. Zdroj: LUSTR.Festival LUSTR se i letos vrací do domu v Cihelné ulici. Foto: Dita Havránková. Zdroj: LUSTR.

Letošní vizuál, který by vás měl dovést do Cihelné ulice, navrhla Juliana Chomová, slovenská ilustrátorka a umělkyně žijící v Praze. Vizuál je inspirovaný nejen samotným místem konání, ale také atmosférou babího léta, do kterého festival spadá. Těšte se na inspirativní setkání s českými i zahraničními autory a do té doby se na LUSTR pověste alespoň online.

Juliana Chomová. Vizuál festivalu LUSTR 2016. Zdroj: LUSTR.Juliana Chomová. Vizuál festivalu LUSTR 2016. Zdroj: LUSTR.

Související

LUSTR 2016
 

LUSTR 2016

Festival
24. 9. 2016 - 28. 9. 2016

Kateřina Kynclová: Za fixy jsem pořád musela bojovat
Grafický design

Kateřina Kynclová: Za fixy jsem pořád musela bojovat

Barbora Langmajerová - 1. 7. 2016 - 9 min.

Soutěž Kofila v limitovaném obalu má vítěze: na Rykrův odkaz nejlépe navázali čeští ilustrátoři
Grafický design

Soutěž Kofila v limitovaném obalu má vítěze: na Rykrův odkaz nejlépe navázali čeští ilustrátoři

Ludmila Piškula Boháčová - 15. 6. 2016 - 5 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení