Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Nikola Logosová, Pohádka o Opuštěněti, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.com Nikola Logosová, Pohádka o Opuštěněti, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.com

Ilustrace nabité energií

Nikola Logosová alias Nikkoleta, studentka Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM, je pořád v jednom kole. Jakmile dokončí jednu báječnou věc, vrhá se s elánem na další.

Ještě pořád si můžete v e-shopu Knihexu zakoupit její komiks Jaro, na němž spolupracovala minulý rok se spisovatelem Markem Šindelkou, zároveň v jiných knihkupectvích je stále k mání sešitek Pohádka o Opuštěněti. Ale Nikkoleta nezahálí a už chystá další knihu. Spolupracuje na knize pro děti, tentokrát většího formátu, opět s nakladatelstvím Běžíliška, v níž vyšlo i Opuštěně. Měla by vyjít začátkem letošních letních prázdnin.

Nikola Logosová, Jaro, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.comNikola Logosová, Jaro, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.com

Když nepracuje na přípravě knížky, věnuje se ilustracím pro edukativní brožuru České filharmonie a dokončuje svou bakalářskou práci, o níž prozradíme, že se jedná o obrazovou knihu popisující příběhy lidí, kteří cestují tramvají číslo 22. Těšme se tedy na letní Artsemestr, kde bakalářka bude prezentována.

Nikola Logosová, Tramvaj 22, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.comNikola Logosová, Tramvaj 22, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.com

Nu a co bylo od Nikkolety k vidění na letošním uplynulém zimním Artsemestru? Divoký set porcelánových hrnečků a hrnků s motivy džungle a zvířat v ní přebývající WILD ANIMAL. Motivy zvířat vymyslely společně s Janou Štefkovou s Ateliéru keramiky a porcelánu.

Nikola Logosová, Wild Animals, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.comNikola Logosová, Wild Animals, zdroj: nikkoletalogosova.tumblr.com

Co je pro novou tvář české ilustrace charakteristické? Nikkoletu děsí stagnace, ráda střídá styly a techniku tvorby. Potřebuje u sebe vidět vývoj. Ten ji totiž motivuje k další práci, které opravdu má za sebou i před sebou velké množství. Na to, že jí je teprve dvaadvacet let.

Podívejte se na její webovky.

Galerie

Další články