Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Prezentace Ikea v Miláně 2012 Prezentace Ikea v Miláně 2012

Ikea PS 2012 v Miláně

V zóně „Ventura Lambrate“ představila Ikea svoji novou PS kolekci.

V roce 2009 byla představena minulá kolekce PS v Miláně, nyní se Ikea rozhodla opět pro Miláno. V ČR bude kolekce prezentována za týden.

Zkratka PS znamená Post Scriptum, kolekce Ikea PS je jedním ze způsobů, jak se podělit o hodnoty Ikea, tedy forma a funkce za nízkou cenu. Tato kolekce dává návrhářům volnou ruku při tvorbě a cílem jsou výrobky plné emocí, veselé a zábavné s několika funkcemi a vlastní možností užití.

46 produktů kolekce spojuje ekologie; recyklované a přírodní materiály a šetření množstvím materiálu. Většina nábytku je k použití jak v interiéru tak venku, židle jsou stohovatelné a komody variabilní. Část kolekce je lakovaná v tradičních Ikea barvách, nebo naopak nábytek, kde vynikla přírodní kresba a barva dřeva. Doplňky, nejvíce z plastu podporují vaiabilitu použití.

Remake Ikea

Nové křeslo z ohýbané trubky a tahokovu je stohovatelné a hodí se jak do interiéru tak na ven. Je velmi ležérní a přímo vybízí k relaxaci. Tvarovou inspiraci našel designér Wiebke Braasch v křeslu Ikea ze 70.let. Podobně vznikl i gauč s kovovým rámem. Materiál v polstrování se podařilo ušetřit díky technologii skladby do „kapsiček“, Polstrování je tak lehké, pružné a výrobek je levný.

Bambus

Bambus dobře nahrazuje dřevo, je daleko pevnější než evropské dřeviny. Po zpracovaní do deskoviny získá vlastnosti dřeva i podobnou kresbu a barvu. Zaujal designéry hned pro několik výrobků.

Rozkládací stůl, kombinuje lakované nohy a bambusovou pracovní desku. Krabičky z bambusu s plastovými šuplíky lze rozestavět do polic nebo přidělat na zeď. Sadu můžete také rozdělit jen na bambusové a na plastové, a každé použít jinde.

Třetím bambusovým zástupcem je set nízkých konferenčních stolků. Bambusová kostra stolu má tři varianty stolové plastové desky. Rovnou, prohlubeň ve tvaru mísy a desku s otvory, která je prezentována na čtyři květináče, ale může sloužit při párty na jídlo, na drobnosti v domácnosti, dle PS pusťte uzdu vaší fantazie.

Svítidla s LED osvětlením

Ikea v kolekci PS připravila velmi zdařilé světlo vhodné zejména do ložnice. Takové, které v sortimentu většiny firem chybí a všichni ho potřebují. Montáž na zeď bud s přímým zapojením do vývodu ve zdi nebo kabelem do zásuvky, ale hlavně pohyblivé rameno a pohyblivé stínítko.

Kovový mnohoúhelníkový lustr s LED diodami bych si představila nad jídelním stolem s nádechem nostalgie. Naopak do pokoje malých baletek patří lampa s LED zdrojem, která vyšla z inspirace archivu Ikea. Širm připomíná baletní tylovou sukénku a svítidlo tvoří dominantní romantický prvek pokoje.

PS at home

S novou kolekcí souvisí velmi vtipný fotoaparát, který se zatím distribuuje novinářům Je z kartonu a na USB se vejde 40 snímků. Osobně jsme ho již vyzkoušeli, už samotný vzhled aparátu je zábavný a zábavné jsou také pokusy o ostré fotografie. V květnu až začne distribuce PS kolekce bude spuštěn fanouškovský web, kde budete moci sdílet jak jste výrobky z nové kolekce použili.

Galerie