Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Pelech Karl. Zdroj. Antona Pelech Karl. Zdroj. Antona

I psi mohou spát vkusně

Pustit se do navrhování plechů pro psy se může na první pohled zdát jako bláznivý nápad. Zdeněk Halík kvůli tomu opustil i bakalářské studium na vysoké škole a ačkoli sám chová kanárky a psa nikdy neměl, jeho značka Antona je pro milovníky psů malý zázrak. Pelechy, které nabízí, totiž nepostrádají osobitost, jsou jednoduché a vkusné. A takových na trhu příliš není.

Zdeněk Halík pro svou vizi rozčeřit stojaté vody v segmentu nábytku pro psy nadchl i dvě designérky, které stojí za aktuálním sortimentem firmy. Tereza HavránkováEliška Krenarová studují na Mendelově Univerzitě v Brně a Zdeněk Halík byl nějakou dobu jejich spolužák z vedlejší fakulty. Nyní jsou všichni tři propojeni díky značce Antona.

Firma má v tuto chvíli v nabídce pouze dva pelechy, oba ale překvapí profesionálním a sofistikovaným designem. Dubový pelech jménem Karl se hodí pro všechna plemena a zaujme čistou a pevnou konstrukcí. Majitel firmy nezanedbává ani konzultace a návrhy řeší přímo s chovateli psů, kteří je testují spolu se svými zvířaty. Druhý pelech WEG je vyrobený z dýhované desky a jeho mírně prohnutý elipsovitý tvar je ideální volbou pro milovníky severského minimalismu. Ostatně jeho autorka Tereza Havránková se netají tím, že inspirací jí byla ikonická židle Shell od dánského klasika Hanse Wegnera.

Pelech Weg. Zdroj. Antona.Pelech Weg. Zdroj. Antona.

V tuto chvíli se do navrhování pustil i sám zakladatel. „Připravujeme nový pelech dle mého návrhu, ale je náročný na výrobu. Máme už vyrobený prototyp a můžu jen prozradit, že bude ohýbaný z dýhy do tvaru, o kterém si troufnu říct, že nemá v nábytkářství obdoby," láká Zdeněk Halík na novinku své firmy. Do budoucna by rád rozšířil sortiment i o nábytek pro další domácí mazlíčky. Nabízejí se samozřejmě kočky, ale možná se dočkají i Halíkovi oblíbení kanárci. Těšit se ale mohou i v zahraničí. Zdeněk Halík by se svojí značkou rád pronikl i mimo republiku a nevylučuje účast na mezinárodních veletrzích nábytku. „Blíž je ale v tuto chvíli místní Designblok,“ realisticky přiznává ambiciózní mladík.

Jeho odhad potenciálního zákazníka je ostatně sympaticky přesný. Necílí primárně na snoby ani na designové fanatiky, jeho ideální klient je člověk, který přemýšlí nad tím, v čem bydlí a nechystá se to deformovat „kostkovaným“ beztvarým pelechem. I proto se ceny Wegu a Karla drží na optimální, dostupné cenové hranici. Snad se tato kombinace – kvalitní produkt s dobrým designem za rozumnou cenu – stane normou i v jiných odvětvích. Zdeněk Halík a značka Antona se momentálně zasloužili o to, že ani váš pes nemusí spát nevkusně.

Galerie

Další články