Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Pišlické hračky, zdroj: Archiv Václava Kvapila Pišlické hračky, zdroj: Archiv Václava Kvapila

Hračky z Jeseníků dobyly USA i Austrálii. Vyrábí je bývalý ředitel ZŠ

Minimalistická figurka z ušlechtilého dřeva a k ní spousta vychytávek. S pišlickými hračkami vyráběnými ve Staré Červené Vodě si užijí dostatek zábavy děti i dospělí a navíc vydrží roky.

Firmu založil Václav Kvapil, bývalý ředitel základní školy. S designem hraček mu pomáhá umělecký truhlář Dušan Ingr a také jeho děti. Poselství pišlických hraček je jasné: vytvořit krásnou, kvalitní hračku z přírodního materiálu, která bude dělat radost opravdu dlouho.

Dnes se Pišlíci vyvážejí třeba do Estonska, USA či Austrálie.

Koupit pišlika na shop.czechdesign.cz

Pišlík, design: Pišlické dřevěné hračkyPišlík, design: Pišlické dřevěné hračky

„Fascinovalo nás, jak byly staré dřevné hračky nádherné, bytelné. Ve srovnání s nimi je většina dnešních hraček uboze primitivní, slouží jen pro chvilkové polechtání libida, upoutání pozornosti na kratičkou dobu. Hlavním parametrem je nízká cena, trvanlivost musí být co nejkratší. Vnímáme to jako devalvaci péče o rozvoj dítěte. Nešetřili jsme práci, materiál, stroje, nic. U nás je všechno nastaveno na nejvyšší kvalitu,“ uvedl Václav Kvapil pro Akutálně.cz.

Koupit lodičku na shop.czechdesign.cz

Pišlická lodička, design: Pišlické dřevěné hračkyPišlická lodička, design: Pišlické dřevěné hračky

Pišlik je jednoduchá figurka, kterou si děti rády upravují barvami, modelínou a dalšími ozdobami. Dávají jim jména, staví domečky a mohou si je nosit všude s sebou. Probouzí tak v dětech fantazii a vytváří příležitost pro nepřeberné množství her a nápadů. Navíc si můžete vybrat, zda vašim dětem bude sympatičtější světlý nebo tmavý panáček, nebo zda radši sáhnou po Pišlikovi, do kterého si mohou ukrýt malé poklady.

Koupit auto na shop.czechdesign.cz

Pišlické auto, design: Pišlické dřevěné hračkyPišlické auto, design: Pišlické dřevěné hračky

Dokoupit k nim můžete třeba prak na vystřelování Pišliků, dřevěné dopravní prostředky nebo kuličkostroj. Vybrané hračky seženete i na našem shopu

Galerie

Další články