Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Durch Duo, interiérová samolepka Nepálská láska, zdroj: durchduo.cz Durch Duo, interiérová samolepka Nepálská láska, zdroj: durchduo.cz

Hory do každého obýváku

Únorové mrazy je nejlepší prožít na horách. Díky interiérovým dekoracím studia Durch Duo se ale můžete pohledem na zasněžené horské vrcholky kochat v teple domova po celý rok.

Kolekce touch the stars a tapeta Hory z dílny Durch Duo přináší svěží horský vánek i do české kotliny. Dana Elstnerová a Anežka Podzemská založily svoji značku krátce po absolvování ateliéru textilní tvorby na pražské UMPRUM. Dívky se smyslem pro poetiku společně navrhují dekory papírových tapet a interiérové samolepky, šijí originální polštáře a vyrábějí nástěnné hodiny. "Hlavním aspektem naší tvorby je souhra materiálů, hravost a osobitost. Inspiraci čerpáme z nekonečných dojmů a pocitů z přírody," popisují svoji tvorbu samy autorky. 


Durch Duo, tapeta Hory v interiéru, zdroj:www.facebook.com/DurchDuoDurch Duo, tapeta Hory v interiéru, zdroj:www.facebook.com/DurchDuo


Jejich dvě nedávné realizace to potvrzují. Tapeta Hory na první pohled nezapře propojení originální autorské malby a kresby. Stěna pokrytá touto tapetou se sama stává malým uměleckým dílem. Také interiérová samolepka Nepálská láska z kolekce touch the stars na zdi skvěle zastoupí obraz. Dana s Anežkou inspiraci svých horských motivů přibližují: "Snažíme se do všech našich věcí obtisknout trochu osobních prožitků, aby měly smysl a příběh. Tak to bylo i tady. Dana přijela z Nepálu a vyprávěla, jak jí připadalo, že je tak vysoko, že se může skoro dotknout hvězd na nebi." Designérky své kouzelné vzory vytvářejí technikou ruční kresbyakvarelové koláže, kterou převádějí do digitální podoby vhodné pro sériový tisk. Není proto divu, že se tapety Durch Duo dostaly do několika zajímavých realizací v architektuře. Originální vzory inspirované horskou přírodou mohou ozdobit i váš byt. Pokud jste nestihli Durch Duo na prosincovém Designsupermarketu, můžete si vybrat z jejich tvorby přímo na webových stránkách.

Durch Duo, textilní doplňky, zdroj: durchduo.czDurch Duo, textilní doplňky, zdroj: durchduo.cz

Galerie

Další články