Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Budova holešovické Továrny. Zdroj: Továrna. Budova holešovické Továrny. Zdroj: Továrna.

Holešovický Triangl nehraje na nervy

První prosincový víkend se Dolní Holešovice promění v alternativní nákupní zónu pro ty, kteří na procházce mezi Národní třídou a náměstím Republiky bojují s pláčem a hysterií. A kdybyste se náhodou v holešovickém trojúhelníku přeci jen ztratili, pravděpodobně vás nikdo nenajde, jak si v ústraní broukáte koledy s igelitkou v jedné a trdelníkem v druhé ruce. Objevte půvab dělnické čtvrti a industriálních prostor Továrny, Vnitroblocku a MINT marketu.

Továrna je tvůrčím místem, kde by se pod jednou střechou měli setkávat kreativní lidé z nejrůznějších oborů. Většinu času se tu budou nejspíš zavírat ve svých ateliérech, případně si nahlížet pod ruce a čekat na vlnu inspirace, která se bude přelévat rozlehlými prostory tovární haly. Už teď tu najdete sítotiskové studio Pop Machine, kterému se daří rozzářit strohé chladné místnosti pestrými autorskými tisky. Knihkupectví (či spíše fetišistický obchod pro milovníky krásných publikací) Page Five se v Továrně chystá prodávat své plakáty, které jistě zaslouží více prostoru, než je jim vyhrazeno v jejich malém letenském domově. V pátek 2. prosince se navíc celá Továrna otevře veřejnosti a promění se v tržiště, odkud si ovšem můžete odnést víc než jen několik vánočních dárků: třeba vítězství ve skákání gumy, znalosti týkající se revitalizace opuštěných prostor nebo pár triků a dovedností spojené s recyklací.

Poster shop Page Five v Továrně. Zdroj: Továrna.Poster shop Page Five v Továrně. Zdroj: Továrna.

Holešovický Vnitroblock popírá uzavřenost většiny dvorů a vnitrobloků. Na kávu a na návštěvu se tu může zastavit každý, kdo potřebuje na chvilku utéct před nehostinnou městskou krajinou a nevlídným počasím. Ve Vnitroblocku se už zabydlel designový obchod SIGNATURE, a tak tu kdykoli můžete konzumovat kofeinové nápoje v obklopení krásných věcí. O prvním prosincovém víkendu tu najdete lokální a středoevropské značky, které snad budou vašemu srdci blízké stejně jako atmosféra, jakou kolem sebe vytvářejí kluci, co mají kromě Vnitroblocku na svědomí už Radlickou kulturní sportovnu a Kavárnu co hledá jméno.

Vnitroblock. Zdroj: Lukáš Žďárský, Vnitroblock.Vnitroblock. Zdroj: Lukáš Žďárský, Vnitroblock.

Holešovická tržnice je místem, kde můžete najít stále více domácích produktů, ať už máte namířeno na farmářský trh, na MINT market, nebo hledáte místní kreativce v Art Distriktu 7. Hala č. 13 se stane třetím výběžkem holešovického trianglu, v sobotu 3. prosince se tu koná pravidelný sobotní MINT: Weekend Market a neděle bude patřit udržitelnému životnímu stylu pod hlavičkou Sustainability Day. Když konečně posbíráte odvahu a odhodlání na nákup vánočních dárků, nemusíte Pražskou tržnici obcházet obloukem – dva předvánoční víkendy bude hala č. 13 otevřená v sobotu i neděli a pokaždé nabídne něco trochu jiného. Holešovický trojúhelník zkrátka dělá všechno proto, abyste se před Vánoci necítili jako tehdy, kdy jste zoufale toužili hrát v kapele, ale vaši nadanější přátelé vám nedovolili víc než hru na triangl.

MINT market v Holešovické tržnici. Zdroj: MINT market.MINT market v Holešovické tržnici. Zdroj: MINT market.

Galerie

Další články