Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Herrmann & Coufal navrhnou výstavu Young Package 2017

Designéři Eduard Herrmann a Matěj Coufal jsou nositeli několika ocenění a mají za sebou spolupráci s několika českými firmami. Sami také uspěli v mezinárodní obalové soutěži Young Package, pro kterou nyní navrhnou výstavu 22. ročníku.

Designérská dvojice má za sebou spolupráci s firmami jako je Bomma, Ton nebo MMcité. Společně také uspěli v Young Package v roce 2015 s obalem na svíčky na téma Happy Birthday. 

Matěje s Edou jsme oslovili, protože jejich práci sledujeme již delší dobu a moc se nám zamlouvá. Spolupráce s nimi nás baví a těšíme se, co letos navrhnou pro Young Package, říká manažerka soutěže Radka Machalická.

Matěj Coufal zabodoval v soutěži Young Package již v roce 2013 se svým obalem na Viagru. Tématem bylo tehdy Stárnutí.

Obal na viagru, design: Eduard Coufal, herrmanncoufal.comObal na viagru, design: Eduard Coufal, herrmanncoufal.com

Eduard Herrmann je držitelem ceny Objev roku Czech Grand Design 2017, kde uspěl se svým návrhem na betonové parkové lavičky Satellite a svítidla Ignis.

Lavičky Satellite, design: Eduard Herrmann, zdroj: ProfilMediaLavičky Satellite, design: Eduard Herrmann, zdroj: ProfilMedia

Vyhlášení vítězů Young Package 2017 proběhne 26. května v 19:00 v klubu DUP 36 v Praze. Designéři mají za úkol navrhnout papírovou výstavu, která bude variabilní a zároveň bude reagovat téma Open & Play. Výstava tradičně představuje nejlepší obaly daného ročníku.

O soutěži

Soutěž Young Package každoročně pořádá polečnost Model Obaly a.s. a je zaměřena na mladé designéry do 30ti let.

Cílem projektu je motivovat mladé designéry, aby se zamysleli nad obalovým designem a učinili z něj zábavný prvek a to takovým způsobem, aby rozbalování obalu bylo pro zákazníka zážitkem. Zároveň je však kladen důraz i na funkčnost a praktičnost.

Porota Young Package 2017, foto: Jan HromádkoPorota Young Package 2017, foto: Jan Hromádko

Letošním tématem je Open & Play - obaly, se kterými si budete chtít hrát. Navazuje tak na loňské téma Package Unlimited - obaly na více použití. Do letošního 22. ročníku se přihlásilo více než 700 tvůrců z 57 zemí světa. Odborná porota vybrala 40 nejlepších obalů z nichž 8 autorů získá některou z cen.

Porota Young Package 2017, foto: Jan HromádkoPorota Young Package 2017, foto: Jan Hromádko

Galerie

Další články