Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Cultural exploration, Zdroj: Messe Frankfurt Cultural exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Heimtextil přinese trendy nejen bytového textilu

Veletrh Heimtextil 2017 nás zve na cestu do neznáma, na níž můžeme dát průchod zvědavosti a nechat se unést novými produkty a trendy. Se svým tematickým parkem „Theme Park“ v hale 6.0 a jeho hlavním tématem „Explorations“ představí návštěvníkům ve dnech 10. až 13. ledna 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem horké trendy pro následující sezonu.

Heimtextil je největší mezinárodní veletržní akcí roku v segmentu bytového textilu a textilu pro veřejný sektor. Funguje jako barometr trendů a přehlídka vysoce kvalitního textilu charakteristického špičkovým designem a inovativními funkcemi. Přehlídky trendů zahájila společnost Messe Frankfurt již v roce 1991 a tuto tradici od té doby úspěšně rozvíjí.

Každý rok zkoumá skupina mezinárodních expertů, tzv. Trendtable, nejdůležitější univerzální trendy a představuje je návrhářům, kreativním týmům, nábytkářům a designérům spolu s hodnotnými radami a spolehlivými názory na vývoj trendů. Koncepci a dohled nad provedením letošního tematického parku spolu s podobou doprovodné knihy trendů a nové webové stránky má na starosti francouzská agentura zaměřená na výzkum trendů Carlin International pod vedením berlínského Exalisu.

A na jaké trendy se můžeme těšit: 

Virtual Explorations

Digitální proces otevírá možnost nové interpretace průsvitnosti. Díky perleťovému lesku je tkanina velmi živá. Jemné tkaniny a hedvábí připomínají díky výtečné holografické hře odstínů odraz na vodní hladině. Tomuto trendu vládnou extravagantní květinové vzory, výšivky, krajky a žakárové vzory a výsledek je fascinující. Zrodila se nová forma digitální exotiky. Stavby buněčných organismů inspirují a zprostředkovávají nové chápání 3D. Organické – živočišné struktury propůjčují technickým materiálům smyslnou a poetickou flexibilitu. Barvy jsou živé a připomínají vodu.

Virtual exploration, Zdroj: Messe FrankfurtVirtual exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Virtual exploration, Zdroj: Messe FrankfurtVirtual exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Cultural Explorations

Jsme svědky nástupu nového městského multikulturalismu: různé kulturní vlivy se spojují a spoluvytvářejí jedinečnou multikulturu. Tuto transformaci vnímáme i v interiérech. Lidé se již nezaměřují na jednotlivé kultury, tradiční techniky se modernizují a propojují a výsledkem jsou velmi moderní a luxusní modifikace. Pigmentové barvy se propojují s městskými odstíny a vytvářejí univerzální etnický vzhled.

Cultural exploration, Zdroj: Messe FrankfurtCultural exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Planetary Explorations

V neznámém meziplanetárním světě se využívají suroviny a interiér se stává sám o sobě minerálem. Z materiálů, jež mají ochranné vlastnosti, se extrahuje nový, magický lesk. Z tohoto bohatství materiálů vznikají materiálové extrakty a dosud neznámé textury. Nové techniky na bázi otěru dávají vzniknout jemným strukturám připomínajícím kresbu na řezu minerálů. Díky kontrolovaným procesům vznikají nové druhy stínování. Barevná paleta si hraje se světlými a tmavými odstíny a osciluje mezi jasnými bílými a popelavě šedými tóny.

Planetary exploration, Zdroj: Messe FrankfurtPlanetary exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Planetary exploration, Zdroj: Messe FrankfurtPlanetary exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Natural Explorations

Cesta ke znovuobjevení městského světa nás zavede do přírody. Použití přírodních materiálů v průmyslových výrobních procesech je stále častější – v neposlední řadě z úcty k naší planetě. To ale není vše – interiér vstupuje do symbiózy s přírodou a my dotykem objevujeme přírodní krásu vláken připomínajících strukturu dřeva nebo kůry. Za pomoci geometrických prvků materiály napodobují rostlinnou říši. Za pomoci promyšlených struktur se do interiérů dostává svět zvířat, a my jsme obklopeni maskovacími vzory, základními i propracovanými, a vzory ze světa zvířat i rostlin. Intenzivní zelené tóny se mísí s barvami inspirovanými kůrou stromů a zeminou.

Natural exploration, Zdroj: Messe FrankfurtNatural exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Natural exploration, Zdroj: Messe FrankfurtNatural exploration, Zdroj: Messe Frankfurt

Více na heimtextil.messefrankfurt.com

Galerie

Další články