Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Návrhářka Hana Zárubová, zdroj: www.hanazarubova.cz Návrhářka Hana Zárubová, zdroj: www.hanazarubova.cz

Hana Zárubová představí na Designbloku dětskou značku TOTOE

Talentovaná návrhářka známá svými minimalistickými modely navrhla novou kolekci určenou dětem. Na projektu, který pod značkou Totoe zatím zahrnuje oblečení pro děti od narození zhruba do šesti let, Hana Zárubová spolupracuje s grafickou designérkou Martinou Černou - autorkou grafické podoby vizuálů pro přehlídku Designblok. Právě na ní designérky představí první limitovanou řadu své značky, jejímž tématem je vlk.

Když jste před dvěma lety vytvořila dětskou kolekci pro značku Sunar, mluvila jste o tom, že kdybyste ji navrhovala zcela sama za sebe, byla by určitě černá. Je Vaše nová kolekce pro děti ryze v téhle barvě?

Ano, to jsem řekla, spíš jsem chtěla zdůraznit, že by barevně byla rozhodně odlišná od té Sunarovské. Rozhodně nejsem zastánce přebarevného oblečeni pro děti. Trh je takovým zbožím přeplněn, mě baví v dětské módě posun, více k té dospělé. Děti touží vypadat a oblékat se jako rodiče a mají rády příběhy, pohádky, hrdiny. Tohle vše je v kolekci zohledňováno.

Jak se u obou projektů lišil proces tvorby?

Zásadně. Ve své kolekci nemám žádné zadání. Jediný limit je, že jsou modely obléknutelné. Zároveň je třeba říct, že se nejedná o jednorázovou kolekci jako v případě Sunaru, ale přicházíme s novou značkou Totoe. Ta bude se svými kolekcemi přicházet pravidelně. Totoe je tedy nový label, který se zabýva dětským oblečením a vznikl ve spolupráci s grafickou designérkou Martinou Černou. Je to náš společný projekt, který jsme vymysleli pro naše čtyři syny;)

Tričko z první kolekce nové značky Totoe, kterou vytvořila návrhářka Hana Zárubová ve spolupráci s grafičkou Martinou Černou. Foto: archiv Hany ZárubovéTričko z první kolekce nové značky Totoe, kterou vytvořila návrhářka Hana Zárubová ve spolupráci s grafičkou Martinou Černou. Foto: archiv Hany Zárubové

Co všechno nová kolekce zahrnuje a pro jak staré děti je určená?

Začínáme pozvolna, právě dokončujeme pilotní část 16 kusů, které budou mít premiéru na letošním Designbloku. Nejde nám jen o oblečení, ale pracujeme na celkovém korporátu. Martina vytváří všechny etikety, visačky, obaly, web, právě vymýšlíme focení a pracujeme na image Totoe. Pravě tyto základní pilíře jsou na začátku nejdůležitější. Opravdu nám jde o značku, která když bude chtít přežít, musí být silná v idee a konceptu. Prozatím máme kusy od narození do přibližně 5 - 6 let, ale možná, že se ještě "rozjedem":-)

Z jakých materiálů jsou oblečky ušité a jaké mají společné prvky?

První kolekce Totoe je z říše psovitých šelem, konkrétně pojednává vlka. Pojímáme vlka z různých pohledů. Někdy více abstraktně,  někdy naopak okatě konkrétně. Má mnoho podob a odstínů, vychází však z jeho šedé srsti. Nebo černé? O tom budou i image fotky, které kolekci podpoří, nechte se překvapit!:-) 

Kabátek z první kolekce nové značky Totoe, kterou vytvořila návrhářka Hana Zárubová ve spolupráci s grafičkou Martinou Černou. Foto: archiv Hany ZárubovéKabátek z první kolekce nové značky Totoe, kterou vytvořila návrhářka Hana Zárubová ve spolupráci s grafičkou Martinou Černou. Foto: archiv Hany Zárubové

Kolekci jste vytvářela spolu s grafičkou Martinou Černou. Jak dlouho jste na nové řadě pracovaly a jak konkrétně spolupráce probíhala?

S Martinou jsme studovaly VŠUP a strávily spolu půl roku na stipendiu ve Španělsku. Je to deset let, ale už tam jsme spolu začaly něco vytvářet. Ale ta pravá chvíle nastala zřejmě až po té, co se nám oběma narodily dvě děti. Máme obě dva syny, věkově téměř stejně staré. To oni jsou motivací pro vznik Totoe.

Kolekci chystáte představit na Designbloku. Bude možné si některé věci na místě rovnou koupit?

Ano! Máme ve výrobě od každé velikosti a artiklu 10 -20 kusů, kolekce je limitovaná. Takže bude se prodávat na Designbloku přímo v našem výstavním prostoru, dále v našem studiu Biskupský dvůr 6, kde bude mít Totoe své plnohodnotné místo vedle dámské a pánské kolekce.

Ukázka z nové pánské kolekce od Hany Zárubové, foto: archiv Hany ZárubovéUkázka z nové pánské kolekce od Hany Zárubové, foto: archiv Hany Zárubové

V jakých cenách se kolekce pro děti bude pohybovat?

Neměla by být výrazně dražší než jiné designérské značky. Ale určitě nebudou ceny totožné s cenami oblečení velkých řetězců. Nicméně ceny jsme nastavily tak, aby si alespoň jedno tričko mohla dovolit každá maminka.

Oblečení z první kolekce nové značky Totoe, kterou vytvořila návrhářka Hana Zárubová ve spolupráci s grafičkou Martinou Černou. Foto: archiv Hany ZárubovéOblečení z první kolekce nové značky Totoe, kterou vytvořila návrhářka Hana Zárubová ve spolupráci s grafičkou Martinou Černou. Foto: archiv Hany Zárubové

Fotka "vlčího kabátku" z nové kolekce vzbudila na internetu velké reakce a mnoho dospělých zatoužilo být znovu dětmi. Napadlo vás někdy pojmout kolekce pro dospělé v podobně hravém stylu?

No vidíte, my pracujeme s myšlenkou dětem dopřát kus dospělosti, mezitím dospělí by se rádi vrátili do dětství. Není to výzva oba tyhle světy více propojit? Pro nás ano... ;-)

Galerie

Designblok´15

Designblok´15

Veletrh, 22. 10. 2015 - 27. 10. 2015
Výstaviště Praha Holešovice, Areál Výstaviště 67, Praha 7

Interiér & architektura
17. Designblok bude na holešovickém výstavišti

Další články