Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Jarní květinová inspirace. zdroj: facebook, Louky Květ Jarní květinová inspirace. zdroj: facebook, Louky Květ

Floristické řemeslo netradičně, ale stylově. Výběr květinových ateliérů a farem, které vás zaujmou

Dlouhé zimní mrazy konečně střídá ten nakažlivý jarní vánek. K radostnému rannímu vstávání nam tedy nechybí téměř nic. Možná jen krásny pohled na čerstvě nařezané květy při snídani nebo příjemná vůně květinových dekorací v práci. A když už jsou „sámošky na kytky“ mírně out, přinášíme vám inspiraci z jiného květinářského ráje, kam se pro svou kytici můžete vydat.

Green Decor

Květinový projekt, který založily dvě zahradní architektky a jejich kamarád z jiného odvětví programování, je zaměřen výlučně na udržitelně a eticky vypěstované kytky a rostliny. Na pražském Žižkově si tak koupíte květiny, jejichž původ si můžete nejenom vysledovat, ale zároveň se přesvědčíte, že jejich pěstování probíhá pod značkou fair trade. Jedná se o jedno z mála květinářství, které se v České republice orientuje na lokální farmy, které dbají i na zdraví a omezení kontaktu zahradníků s toxickými látkami. Běžte si pro kytku, která podporuje lokální trh, její výroba šetří přírodu a propaguje snaživé české pěstitele.

Holky z Green Decor. zdroj: Green DecorHolky z Green Decor. zdroj: Green Decor

Zahrada na niti

Přáli jste si někdy koupit malý baobab Malého Prince? Levitující rostliny, které pochází z japonské kultury, se díky vášnivému obdivu Lenky Hrubé, zahradní architektce, dostaly až do pražského centra. V jejím ateliéru si můžete koupit jak originálně vyrobenou kokedamu, tak skleněné aerárium, do něhož kytku zasadíte. S nákupem si odnesete i mnoho cenných rad, jak se o Lenkou vyrobený substrát starat, jak často kokedamu zalévat a jakým způsobem ji věšet. Není hezčí způsob, jak oživit velké prázdné okno, než létající orchideí.  

Aerárium s tilandsií můžete zakoupit i u nás v e-shopu

Kokedami sukulentní Lenky Hrubé. zdroj: Zahrada na nitiKokedami sukulentní Lenky Hrubé. zdroj: Zahrada na niti

Kvítí z lesa

Květinový ateliér s doboru kávou vytváří inspirativní prostředí, kde si brněnští milovníci květin mohou zhmotnit své vlastní nápady. Čerstvě řezané jsou fair-trade a ty luční jsou nasbírané anebo si je majitelky pěstují na vlastní zahradě. Místo i jeho myšlenka mají svou hloubku. Ostatně, jak vysvětluje zakladatelka projektu: “Kvítí z lesa vzniklo, abychom nezapomněli na naši krajinu, divoké zahrady našich babiček, pestré louky zářící v letním poledni a hluboké lesy vonící mechem. Místa, kde jsme venku.” 

Luční kytice z čerstvých květů z Kvítí z lesa. zdroj: kvitizlesa.czLuční kytice z čerstvých květů z Kvítí z lesa. zdroj: kvitizlesa.cz

Louky Květ

Květinová farma jen kousek za Prahou. Pro někoho naprostý podnikatelský sen, pro někoho neodolatelná šance zkrášlit den sobě nebo svým blízkým. Základní idea farmy je pěstovat druhy květin, na než se zapomnělo nebo se v květinářstvích objevují jen zřídka. Kytice tvoří ze sezónních květin, originálem je tak každá, kterou si zakoupíte buď přímo na místě, anebo využijete z jejich nabídky oblíbený poukaz - květinové předplatné s dovozem. 

Bezejmená kráska z farmy Louky Květ. zdroj: facebook, Louky KvětBezejmená kráska z farmy Louky Květ. zdroj: facebook, Louky Květ

Simply Flowers

„Jednoduše květiny. Ve vší své kráse a přirozenosti.“ Motto, které vystihuje podstatu krásného řemesla – floristiky, jemuž podlehla i majitelka ateliéru, Petra Zendulková. Její brněnské stylové květinářství vede v jednoduchosti a se smyslem pro detail, který se odráží v trendových a vkusných kyticích a dekoracích. S lehkostí a přirozeností vám rovněž připraví výzdobu pro váš svatební den, kavárnu nebo obchůdek se stylovým designem. 

Interiér ateliéru Simply Flowers. zdroj: simplyflowers.czInteriér ateliéru Simply Flowers. zdroj: simplyflowers.cz

Další články