Filmový festival ve Zlíně roste do šíře

Daniel Piršč, cena Zlaté jablko Daniel Piršč, cena Zlaté jablko

Nová cena od Daniela Piršče.

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín, který proběhne 1.- 8. června 2008, chystá pro příští 48. ročník hned několik novinek. Zástupci nejstarší a největší filmové přehlídky svého druhu na světě se při slavnostním podpisu partnerských smluv poprvé pochlubili nejen novým návrhem vizuální prezentace, ale i novou cenou diváků pro nejlepší hraný a animovaný film. Porcelánová cena Zlaté jablko od designéra Daniela Piršče ponese stejný název jako zábavně-obchodní centrum moderně vybaveným multiplexem, která roste ve středu města Zlína: právě tam se totiž příští rok poprvé odehraje i většina festivalových projekcí.

Udělat jablko v jeho klasické podobě by bylo až příliš snadné,“ říká Daniel Piršč, který ve své tvorbě často vychází právě z organických tvarů přírody. „Podobu ceny jsem proto odvodil ze šťastné hvězdičky, která se objeví při rozkrojení plodu. Při navrhování jsem samozřejmě myslel i na to, aby se cena dala snadno chytit do ruky a bez větší újmy vítězně zdvihnout nad hlavu – Zlaté jablko je tedy nejen v oscarové velikosti, ale je taky přiměřeně těžké a takřka nerozbité,“ doplnil designér.

Chystaný 48. ročník se odehraje ve znamení britského filmu. Dny britské kinematografie se podle Petra Kolihy budou divákům připomínat na každém kroku: „Akci připomenou výtvarné motivy z britské pop-kultury, ale i britská kuchyně, hudba, zajímaví hosté a samozřejmě hlavně britské filmy - plánujeme uvést nejžhavější novinky i slavné snímky filmové historie“, říká umělecký ředitel festivalu.

Přitažlivý vizuální styl festivalu navrhla stejně jako v minulých letech zlínská kreativní agentura Studio 6.15: základním motivem pro 48. ročník budou zvědavé dětské oči.

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024