Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
FESTKA ZERO TOMSKI & POLANSKI, zdroj: www.festka.com FESTKA ZERO TOMSKI & POLANSKI, zdroj: www.festka.com

Festka do toho fest šlape!

Český výrobce cyklistických rámů představil na mezinárodních výstavách nové modely kol z kolekce Art, na kterých se podíleli Tomski&Polanski, Michal Škapa a Jan Kaláb.

Parta cyklistických nadšenců okolo zakladatelů společnosti Festka Michaela Mourečka a Ondřeje Novotného představila skvosty mísící dva na první pohled protipolné světy. Jak spojit umění se sportem nám ukázali v nové kolekci Art bicyklů. A jak je v poslední době u chytrých firem zvykem, přizvali si na to odborníky.Jana Kalába budete znát spíše pod pseudonymem Point. Výtvarný umělec je známý ve světě graffiti, což se projevilo i při práci na kole pro Festku. Kolo Festka Zero Point představené v Londýně na výstavě Spin se vyznačuje pestrobarevností, ráfky pak opatřil soustředěnými kruhy, tolik typickými pro jeho tvorbu.

“Barevné geometrické schéma vychází z podstaty Honzovy tvorby a kolo tak reprezentuje jeho umělecký styl. Detailní a časově náročná lakýrnická práce a optický klam, který kola při roztočení vytvářejí, dodávají kolu jedinečnost a vysokou nejen uměleckou hodnotu.” zdroj: www.festka.com“Barevné geometrické schéma vychází z podstaty Honzovy tvorby a kolo tak reprezentuje jeho umělecký styl. Detailní a časově náročná lakýrnická práce a optický klam, který kola při roztočení vytvářejí, dodávají kolu jedinečnost a vysokou nejen uměleckou hodnotu.” zdroj: www.festka.com


Na další výstavě v Charlotte v Severní Karolíně byl představen další osobitý rám, na kterém se vyřádilo duo Tomski&Polanski. Oblékli jej do laku, ze kterého čiší vášeň, nadšení pro cyklistiku a láska k ilustraci. V návaznosti na umělecké zpracování rámu představili také limitovanou edici kolekce cyklistického oblečení pod značkou High Voltage.

“Na pozadí příběhu tohoto uměleckého stroje stála v první řadě vášeň. Nadšení pro cyklistiku, pro ilustraci a pro nápady, které spojením sil dají vzniknout něčemu, co stojí za pozornost.” zdroj: www.festka.com“Na pozadí příběhu tohoto uměleckého stroje stála v první řadě vášeň. Nadšení pro cyklistiku, pro ilustraci a pro nápady, které spojením sil dají vzniknout něčemu, co stojí za pozornost.” zdroj: www.festka.com


Třetím umělcem, který proměnil rám kola v umělecké dílo je Michal Škapa, známý pod nickem Tron. Umělecké dílo z něj dělá především netradiční barevná kombinace laků, akrylovými fixy malované charaktery a vepsaná abeceda Pixacao, na kterou autor narazil v Sao Paulu. Ručně zpracovaný design ocelového městského kola byl představen ve Veletržním paláci na konci září.

“Ruční práce od začátku do konce. Odraz vlastní tvorby a nezaměnitelný rukopis. Šifrovanou zprávu připomínající keltské runy a mnohem víc najdete na rámu, který byl plátnem Tronovi.” zdroj: www.festka.com“Ruční práce od začátku do konce. Odraz vlastní tvorby a nezaměnitelný rukopis. Šifrovanou zprávu připomínající keltské runy a mnohem víc najdete na rámu, který byl plátnem Tronovi.” zdroj: www.festka.comNad koly z kolekce Art musí zaplesat srdce nejednoho cyklistického fajnšmekra. Tak plesejte s námi ve fotogalerii pod článkem.

Galerie

Další články