Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Elegantní činky, které poslouží i jako umělecký předmět. Nový český start - up a jeho sportovní vize

Když cvičíte doma s činkami, normálně je po tréninku zase uklidíte, aby už moc nezavazely. To ale v případě činek značky Rose & Steel není třeba. Po skončení cvičení si je rádi vystavíte jako originální designový předmět. A co je lepší motivace k posilování, než mít činky pořád na očích, aby vám neustále připomínaly, že byste se do toho už zase mohli pustit?

Činky jsou krásným bytovým doplňkem. Zdroj: Rose & Steel.Činky jsou krásným bytovým doplňkem. Zdroj: Rose & Steel.

Na první pohled by mnoho z nás ani nepoznalo, že se jedná o činky. Elegantní souprava působí harmonicky a celistvě a spíš než sportovní náčiní opravdu působí jako moderní umělecký objekt.

Elegantní doplněk interiéru. Zdroj: Rose & Steel.Elegantní doplněk interiéru. Zdroj: Rose & Steel.

Muzejní exponát

Sada jednoručních dámských činek o váze od jednoho do pěti kilogramů nese název Blanda, což v latině znamená něžná. Záměrem tvůrců je spojit něžnost s tvrdostí, eleganci s praktičností v ženském cvičebním náčiní. Je vidět, že se tento záměr vydařil i tím, že byly činky přijaty do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, což se v případě sportovních pomůcek stalo vůbec poprvé. 

Sada činek v interiéru. Zdroj: Rose & Steel.Sada činek v interiéru. Zdroj: Rose & Steel.

Projekt inicioval Pavel Kuklík a rozjel jej společně s designérem Tomášem Kadeřábkem a dalšími nadšenci a dobrovolníky.
Základní materiály Rose & Steel sestávají z chirurgické oceli a dřeva. Na výrobu stojanů se používají masivní javorové nebo bukové desky opatřené dýhami z javoru či ořechu anebo i z exotičtějších dřevin - palisandru a makassarského  ebenu. Z etického důvodu se nepoužívají dřeviny, které jsou uvedené jako ohrožené druhy.

Souprava Blanda. Zdroj: Rose & Steel.Souprava Blanda. Zdroj: Rose & Steel.

Made in Česko

Všechny produkty značky Rose & Steel se vyrábějí jednotlivě na objednávku v malých nezávislých dílnách v České republice. Vychází se tak proto vstříc individuálním požadavkům zákazníků, kteří si mohou vybrat z více druhů zpracování povrchu oceli a dřeva.

Detail činky. Zdroj: Rose & Steel.Detail činky. Zdroj: Rose & Steel.

Tvůrci Rose & Steel si zakládají na umělecké autenticitě svého projektu. Jeho vývoj proto od začátku dokumentuje šest fotografů - Karel Cudlín, Pavel Kuklík, Petr Krejčí, Michal Ninger, Jana Jabůrková a Jiří Turek. Jejich fotografie budou od dubna k vidění na doprovodné výstavě „START UP #roseandsteel 6 OBJEKTIVY“.

Další články