Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Otevření showroomu v Praze Otevření showroomu v Praze

DuPont – první evropský showroom právě v Praze

Společnost, zabývající se dlouhodobě technologií a vývojem materiálů, určených pro stavebnictví a architekturu, s důrazem na bezpečnější a zdravější prostředí, otevřela ve čtvrtek 20.března svůj první evropský showroom právě v Praze.

Prostor bude sloužit pro setkávání s klienty, architekty a designéry, případně jako výstavní prostor. Interiér je koncipován jako expozice, jednotlivé materiály jsou zde přímo aplikovány, návštěvník má tak možnost vidět konkrétní využití jednotlivých materiálů, mezi něž patří především Corian®, Zodiaq®, SentryGlas®, Tyvek®, Typar®, Alesta® a PercoTop®.

Pro návrh interiéru byl osloven architektonický atelier Mimosa-architekti (Petr Moráček, Pavel Matyska, Jana Zoubková), který chytře obložil stěny typizované kancelářské místnosti CNC frézovanými deskami bílého Corianu, s proměnlivým geometrickým reliéfem, volně přecházející a navazující na desky SentryGlas (dvojsklo se zalisovanou grafikou), o stejných rozměrech, poskytující tak průhled do vedlejší místnosti – laboratoře. Prostupující světlo do místnosti tak dotváří lehkost celého prostoru.

Geometricky tvarovaný solitérní nábytek „DuPont Nougat“ (barová pult s integrovaným úložným prostorem, konferenční stolek a sedací objekty výrazné barevnosti) na který byl mimo jiné použit jako polstrování materiál Tyvek, sjednocuje prostor v kompaktní celek a je navržen designérkou Lucií Koldovou.

K příležitosti otevření showroomu byl také doslova „odtajněn“ projekt „Corian Super-surfaces“ – výstava unikátních produktů, které vyšly ze spolupráce Corianu a designérky Amandy Levete (Al_A), DuPont tak navazuje na tradici spolupráce se světovými designéry, potažmo na úspěšný projekt kuchyně budoucnosti od Zahy Hadid. Produkty výše zmíněné designérky budou prezentovány v rámci milánského týdne designu, který se koná v Dubnu 2009. Ústředním motivem je Corian proměňující se pod rukama Amandy Levete v originální vizi kuchyní, koupelen, podlah a poosvětlených stěn.

Příkladem aplikace DuPontu Corian v našich končinách, můžeme pro inspiraci a ukázku možností uvézt např. zdařilou realizaci barového pultu Fresh Juice v polyfunkční galerii Myšák na Vodičkově ulici v Praze, od tandemu architektů Luka Križeka a Štěpána Beránka. Závěrem prezentace se představil mladý, úspěšný architektonický atelier SFÉRA ve složení Vojtěch Geryk, Martin Rezek a Tomáš Stránský, se svítidly Cocoon Lamps, taktéž z materiálu Corian, ručně zpracovaného do neopakovatelného tvaru. Studio s instalací těchto svítidel bylo vybráno do prestižní sekce Talents na letošním frankfurtském veletrhu Ambiente 2009, a mělo tak možnost hrdě reprezentovat Česko v konkurenci ostatních evropských designérských velmocí.

Galerie