Dual Lock™: mechanický spoj je minulost!

Šrouby se již hodí tak akorát na hraní. Zdroj: Picklebums.com Šrouby se již hodí tak akorát na hraní. Zdroj: Picklebums.com

Vše o revoluci v oblasti spojování materiálů se dozvěděli účastníci prohlídky Inovačního centra 3M, která proběhla v rámci soutěže 3M Design Innovation Award Vol II. Kdo jste ve vytrvalém dešti nesebral odvahu se na pražský Chodov vypravit, nezoufejte – přinášíme vám výběr toho nejdůležitějšího.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o zipu Dual Lock™, ale báli jste se zeptat

Prohlídka Inovačního centra 3M byla určena všem zájemcům o bližší setkání se suchým zipem Dual Lock™, který je hlavním předmětem soutěže 3M Design Innovation Award Vol II. V následujících řádcích jsme pro vás zachytili ty nejzajímavější momenty tohoto setkání.

1. Připravte se na revoluci, vyhoďte šrouby

Suchý zip Dual Lock™ opravdu není žádný suchar, jak o tom již psal náš kolega Adam zde. Díky slyšitelnému zacvaknutí poznáte, zda spoj opravdu drží, což je neocenitelná pomůcka, když na klíčové místo spoje zrovna nevidíte. A co do časové úspory, práce s Dual Lockem™ předčí i tu nejrychlejší manipulaci se šrouby, které lze tímto zipem nahradit v cca 90% všech využití. Nevěříte? Přesvědčte se shlédnutím následujícího videa

 

2. Dejte designu svobodu

Preciosa skrývá kabely vedoucí ke svítidlům lištami, které přichycuje právě Dual Lockem™. Proč? Spoj je naprosto neviditelný, efekt z vybroušených lustrů předních českých sklářů tudíž neruší žádné vykukující hlavičky šroubů. Jak včera s nadsázkou poznamenal Petr Raboch, zástupce české divize lepení a spojování 3M, šrouby svou viditelnou aplikací lákají k odšroubování nejednoho nočního cestujícího ve výtahu, což může způsobit nemalé potíže. Připevnění suchým zipem tomu předchází a jde vlastně o velmi elegantní řešení problému. Napadá vás ještě jiný příklad ze života, jehož by mohl být Dual Lock™ řešením? Nezapomeňte, že deadline soutěže 3M Design Innovation Award Vol II je již 10. 5. 2015.

3. Suchý zip + akrylové lepidlo 3M = to nerozlepíš

Účastníci prohlídky si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, co vše vydrží akrylové lepidlo z produkce 3M, které je aplikováno na druhé straně Dual Locku™. Kdo by si test také rád vyzkoušel, nechť se staví v GALERII CZECHDESIGN ve Vojtěšské ulici, kde jsou k dispozici také poslední vzorky zipu!

Roztrhnout dvě pásky spojené akrylovým lepidlem se podaří jen málokomu!Roztrhnout dvě pásky spojené akrylovým lepidlem se podaří jen málokomu!

Před aplikací zipu je třeba myslet na předchozí přípravu povrchu, kam jej lepíte (vyčištění, odmaštění), protože to může mít vliv, jak dobře a jak dlouho bude lepidlo a potažmo zip držet. Páska Dual Locku™ také není z nejohebnějších, situace se však dá vyřešit jejím rozdělením na několik segmentů. Zip díky  odolnému lepidlu přežije kruté venkovní podmínky a nezapomeňte - v případě užití přílišného množství materiálu se může dokonce stát, že jej od sebe již nikdy neoddělíte!

4. Jak uspět v soutěži?

Kromě dobré znalosti pravidel a vlastností zipu doporučujeme zaměřit se na praktickou stránku vašeho návrhu. Jaká je cílová skupina? Jak a kdo může uvést návrh/projekt v život? Za jakých podmínek je možná výroba? Společnost 3M, která patří mezi vedoucí inovativní firmy, podporuje dravé designéry, kteří se nebojí nových výzev. Proto neváhejte poptat své okolí a připravit se na případné zvídavé otázky poroty. A to zejména v případě, že budete vybráni do soutěžního finále, které se uskuteční 25. 5. 2015. Lekat se ale nemusíte, podrobný business plán po vás nikdo nechce. Zkrátka jde jen o to, abyste nad svým návrhem uvažovali i do budoucna.

Helmy už z hlavy, díky Dual Locku, nesundají.. Helmy už z hlavy, díky Dual Locku, nesundají..

Všem účastníkům soutěže 3M Design Innovation Award Vol II přejeme mnoho úspěchů a těšíme se na vaše návrhy!

Související

Osobní setkání se suchým zipem Dual Lock™
Móda a šperk

Osobní setkání se suchým zipem Dual Lock™

Ludmila Piškula Boháčová - 13. 4. 2015 - 1 min.

Je suchý zip suchar?
Produktový design

Je suchý zip suchar?

Adam Piškula - 11. 4. 2015 - 5 min.

výstava czd
web expo
SHOP Snoubení
job lab 2024