Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Monika Drápalová & Free Circle, foto: Tomáš Gál Monika Drápalová & Free Circle, foto: Tomáš Gál

Druhý den přehlídek na MBPFW ve znamení street fashion a experimentu

Mercedes Benz Prague Fashion Week AW2016 je z velké části za námi. Své kolekce ve čtyřech dnech prezentovalo více než dvacet návrhářů a značek. Jestliže jste přehlídky nestihli, nevadí. Přečtěte si naši reportáž a nebo se dnes od 11 do 19 hod zastavte na RE-SEE SHOWROOM v galerii Kvalitář na Senovážném náměstí 17. Zde si můžete všechny prezentované modely prohlédnout z blízka. Jak vypadal druhý den přehlídek a co bylo prezentováno v pátek 18. března?

Jarní událost MBPFW se letos konala teprve po druhé, a po úspěšném prvním ročníku v prostoru ZIBA se akce přesunula do filmových ateliérů na Strahově. Horší dopravní dostupnost a omezené možnosti pro čekání mezi přehlídky částečně vynahradil zajímavý prostor, ve kterém se show odehrávaly. Bílé “nekonečné” stěny ateliéru představovaly čisté pozadí pro prezentované kolekce a i když se jednalo o celkem stísněný prostor, našlo se místo i pro bar a fotografy. V pátek 18.3. proběhly tři bloky přehlídek, respektive, čtyři přehlídky a jedna statická prezentace.

Jako první svou kolekci pro podzim a zimu 2016 uvedla Iva Burkertová se značkou ODIVI. Mladá značka se věnuje především oblečení na běžné nošení ve street až sportovním duchu, prezentovaná kolekce, ale představila i večerní modely, plavky nebo zimní bundy. 

ODIVI FW16, foto: Martin ŘezáčODIVI FW16, foto: Martin Řezáč

Návrhářka se inspirovala horami a jejich motiv použila i do printů na oblečení. Chlupaté mikiny a šaty přímo volají po tom, aby si je někdo oblékl a zachumlal se do nich a kromě přímo nositelných kousků návrhářka představuje i zajímavé singly spíše uměleckého charakteru. Podívejte se na fotky a užijte si s ODIVI víkend na chatě na ledovci.

ODIVI FW16, foto: Martin ŘezáčODIVI FW16, foto: Martin Řezáč

Značka ETHER Evy Vontorové se specializuje na kožené doplňky a oblečení bylo dlouhou dobu jen něčím navíc. Letos však byla představena už třetí oděvní kolekce značky a je třeba říct, že povedená. Návrhářka se soustředila hlavně na prvky vyjadřující dynamiku, a do jinak celkem konzervativní značky vnesla prvky street fashion. 

ETHER FW16, foto: Martin ŘezáčETHER FW16, foto: Martin Řezáč

Dynamické linky členící oblečení, volány a sedla doplnily třásně, mikiny, košile a trička byly letos poprvé představeny i v pánských variantách. Co se týče originálních doplňků, ETHER na zimní sezonu chystá kolekci baťohů různé velikosti z hověziny. Ostré minimalistické tvary jsou rozlišeny materiálem a zpracováním. Konečně bude možné pořídit si stylový kožený batoh i u této značky.

 

ETHER FW16, backstage, foto: Zuzana JánošováETHER FW16, backstage, foto: Zuzana Jánošová

Prezentace úspěšného dánského návrháře návrháře Henrika Vibskova byla zorganizována díky obchodu The Room by Basmatee, který má jeho kolekce nově v prodeji. Pánské modely pro podzim a zimu 2016 jsou grafické, barevné a rozhodně stojí za to jim v obchodě věnovat pozornost.

Večerní blok přehlídek patřil veteránkám módní scény, Monice Drápalové a Kateřině Geislerové. Monika Drápalová představila vysloveně experimentální kolekci, která vznikla pro Free Circle, značku luxusního oblečení pro městskou cyklistiku. Návrhářka v kolekci zkoumá vlastnosti a možnosti materiálů, jejich zpracování, potisku a funkčnosti. 

Monika Drápalová & Free Circle, foto: Tomáš GálMonika Drápalová & Free Circle, foto: Tomáš Gál

I přesto že jen menšina věcí je ready to wear, kolekce je velmi hravá a optimistická a ukazuje, že i fáze přípravy na nové směřování může mít vtipnou, zajímavou a prezentovatelnou formu.

Monika Drápalová & Free Circle, foto: Tomáš GálMonika Drápalová & Free Circle, foto: Tomáš Gál

Páteční večer zakončila Kateřina Geislerová. Návrhářka s bohatými zkušenostmi ze zahraničí představila kolekci, ve které testuje nové možnosti klasických materiálů a otevírá abstraktní témata. Experimentální úplety a střihy doplňuje oblíbenými dokonale propracovanými vestami, kabáty a kalhotami a kolekce je tak přiměřeným mixem klasiky a avantgardy.

Kateřina Geislerová, backstage, foto: Zuzana JánošováKateřina Geislerová, backstage, foto: Zuzana Jánošová

Galerie

Další články