Do přírody s komfortem. Egoé přináší obytnou vestavbu do auta pro milovníky zážitků pod širým nebem

Nestbox je vestavba, která ze zavazadlového prostoru promění vůz v komfortní kempingové auto. | Zdroj: egoe-nest.eu Nestbox je vestavba, která ze zavazadlového prostoru promění vůz v komfortní kempingové auto. | Zdroj: egoe-nest.eu

Příroda a svoboda. Dvě slova, která jsou spolu nerozlučně spojená. Když k nim navíc přidáte samotu, je jasné, že jsme na stopě touhy, která pohlcuje čím dál víc obyvatel měst. Kdykoliv vyrazit mimo civilizaci - s nutkavou potřebou být sám, ale přesto se nadobro nevzdat základního komfortu. Naplnit tuto vizi se rozhodla značka Egoé. A že se jí to povedlo nadmíru kvalitně, dokládá ocenění Red Dot Design: Best of the Best, které firma sídlící na Zlínsku aktuálně obdržela za design kempingové vestavby Egoé Nestbox.

Pohodlně na hory

Na začátku byla myšlenka. Radek Hegmon, šéfdesignér a spolumajitel firem mmcité+Egoé, nechtěl při svých cestách na hory využívat zbytečně velká a těžkopádná obytná auta, ale přitom se mu líbil komfort, který kdekoliv v přírodě, kempu či na parkovišti poskytují. Napadlo ho, zda by se to vše nedalo vměstnat do jeho VW Multivanu. A pak už to šlo ráz na ráz – dal dohromady tým vývojářů a designérů, kteří začali pracovat na prvním prototypu praktické a multifunkční vestavby do auta. A tak se zrodil projekt Egoé nest.

 S myšlenkou autovestavby přišel Radek Hegmon, šéfdesignér a spolumajitel firem mmcité+ a Egoé. | Zdroj: egoe-nest.eu S myšlenkou autovestavby přišel Radek Hegmon, šéfdesignér a spolumajitel firem mmcité+ a Egoé. | Zdroj: egoe-nest.eu

Vestavba, kterou vám v Egoé upraví přesně na míry vaší dodávky, obsahuje kompletní balíček výbavy potřebné k pohodlné cestě za zážitky v přírodě. Díky ní si v divočině můžete uvařit, nádobí umýt, osprchovat se a pak se vyspat na pohodlné matraci. To vše desítky či stovky kilometrů od nejbližší civilizace. A snad i proto, že Egoé Nestbox bude s vámi a vašimi nejbližšími tak daleko od jistot domova, zakládali si tvůrci na tom, aby byl co nejvíc sympatický a vstřícný. Svoji roli v tom hraje volba materiálů, zvolená barevnost a samozřejmě také tvarosloví jednotlivých komponentů.

Egoé získalo za kempingovou autovestavbu Nestbox s příslušenstvím ocenění Red Dot Design: Best of the Best | Zdroj: egoe-nest.euEgoé získalo za kempingovou autovestavbu Nestbox s příslušenstvím ocenění Red Dot Design: Best of the Best | Zdroj: egoe-nest.eu

Plné vychytávek

Pod finálním výsledkem je podepsáno designérské studio 519: designér Bohumil Novotný, textilní návrhářka Kateřina Vavroušková, vývojový technik Dan Bárta a konstruktér Ondřej Černý. Právě tato čtveřice se nejvíc zasloužila o vkusný, nadčasový a estetický design vestavby. A hlavně o řadu vychytávek, které jednotlivé součásti „bydlení na kolech“ obsahují. Malý polštářek má například malou kapsu, do které můžete uložit cennosti nebo třeba jen papírové kapesníčky. A větší věci, které chcete mít v limitovaném prostoru po ruce, se dají uložit do stropních nebo okenních tašek Nestbag. Ty jsou ušité z pevné, outdoorové textilie Batyline, kterou Egoé používá i ve své řadě zahradního nábytku. Tlak na maximální funkčnost a praktičnost je zkrátka v podobných podmínkách absolutní základ. Tady spolu vše ladí, zapadá do sebe a vytváří pro nocležníka pohodlné a bezpečné hnízdo.

 Designéři ze studia 519, kteří pro značku Egoé nest zajišťují vývoj produktů, stojí za finální podobou Egoé Nestbox. | Zdroj: egoe-nest.eu Designéři ze studia 519, kteří pro značku Egoé nest zajišťují vývoj produktů, stojí za finální podobou Egoé Nestbox. | Zdroj: egoe-nest.eu

Aby vše takto skvěle fungovalo, vyžádal si vývoj spoustu energie a pokusů. Oříškem byla nejen ideální volba materiálu matrace, ale hlavně modul voda. Nyní Egoé nabízí novou variantu, kdy můžete podle potřeby využívat dřez/umyvadlo nebo pomocí rychlospojky nasadíte externí sprchovou hadici s řůžicí. 

VIP Egoé Nest

Výhody podobných vestavěných komponentů si užijí milovníci divoké přírody, sportovních výkonů a adrenalinových zážitků, ale i dobrodružné rodiny, které chtějí dopřát svým dětem jiný typ prázdnin, než nabízejí přeplněné hotelové resorty. Své o tom ví třeba oceňovaný fotograf Jiří Thýn, který se svými dvěma dětmi vyrazil objevovat krásy Slovinska, herec Hynek Čermák, pro kterého je Egoé Nestbox vítanou spásou při natáčení exteriérů, nebo trenér Ester Ledecké a výborný lyžař Ondřej Bank.

Ondřej Bank & Egoé nest | Zdroj: Youtube Egoé nest 

Vestavba Egoé nest pochází z Bílovic, malé vesničky kousek od Uherského Hradiště. Obdiv ale bude sklízet kdekoliv - v amerických Skalistých horách, jihokorejských národních parcích nebo na opuštěném poli na Vysočině. Zážitky za vás nevyrobí, ale prožít je v nadstandardním pohodlí vám dopřeje. A to vůbec není málo.

Související

České lyže od Egoé. Firma ze Zlína představila kompletní sérii na hory, která vyniká zpracováním i designem
Produktový design

České lyže od Egoé. Firma ze Zlína představila kompletní sérii na hory, která vyniká zpracováním i designem

Nikol Galé - 21. 11. 2019 - 4 min.

Lucie Koldová navrhla pro mmcité1 nový venkovní nábytek. Variabilní Manta je nová a tradiční zároveň
Produktový design

Lucie Koldová navrhla pro mmcité1 nový venkovní nábytek. Variabilní Manta je nová a tradiční zároveň

Tomáš Čech - 17. 10. 2019 - 4 min.

Firmy ze Zlína, které se prosadily za hranicemi. Jejich výrobky zná celý svět
Produktový design

Firmy ze Zlína, které se prosadily za hranicemi. Jejich výrobky zná celý svět

Eva Gartnerová - 30. 7. 2018 - 5 min.

Design z Bílovic dostal do celého světa. Jak? Ptáme se přímo majitele mmcité Davida Karáska
Produktový design

Design z Bílovic dostal do celého světa. Jak? Ptáme se přímo majitele mmcité Davida Karáska

Tomáš Čech - 28. 2. 2018 - 9 min.

jelínek
MYP 2024