Do Prahy přijede designér, který pracoval na snímku Blade Runner 2049. Začíná festival Mouvo

Nidia Dias, zdroj: Nidia Dias Nidia Dias, zdroj: Nidia Dias

Grafický design, animace, film, speciální efekty, nové technologie, programování nebo interaktivní aplikace. Motion design je dynamicky se rozvíjející odvětví, které neustále posouvá své hranice. Každý den se objeví nové dílo, které mění chápání dynamické vizuální komunikace. To je taky důvod, proč se koná festival Mouvo, který 22. a 23. února v Praze již počtvrté uspořádá oceňované pražské studio Oficina. Publiku v divadle Archa nabídne opět to nejlepší, co světová scéna motion designu nabízí. Vedle toho spouští také novou edukační platformu Mouvo La.

„Vzdělávat se sám. Učit se navzájem. Vyučovat ostatní. Učit stroje a čerpat vědomosti od nich. A samozřejmě vyučovat pomocí motion designu a ještě mnohem víc. Vzdělání v pohybu nás žene dopředu,“ tak zní hlavní teze čtvrtého ročníku festivalu Mouvo.

Sci-fi Ash Thorp

Jako hlavní star vystoupí na festivalu kalifornský designer a ilustrátor Ash Thorp, který se věnuje tvorbě pro film a počítačové hry. Ať už se jedná o design titulkových sekvencí, vizuální koncepty nebo design interaktivních rozhraní. Kromě toho natáčí vlastní filmy inspirované komiksy a sci-fi tématikou. Mezi jeho poslední projekty patří práce pro snímky Blade Runner 2049 nebo Ghost in the Shell. Vedle toho produkuje vlastní podcast nejen o motion designu a spoluzaložil vzdělávací portál Learn Squared, kde sám učí několik online kurzů.

Laserový Memo Akten

Mezi další hvězdy patří vizuální umělec a výzkumník tureckého původu Memo Akten. V jeho tvorbě i akademickém bádání dominuje využití umělé inteligence a strojového učení, neuronových sítí, generativního obrazu, ale také světel a laserů, dronů, zvukových instalací a prvků performance. Spoluzakládal a působil ve studiu Marshmallow Laser Feast, vystavoval v řadě prestižních světových galerií a ve své práci často naráží na témata osobní svobody a dopadů nových technologií.

Visual paradise

Jako další na festivalu vystoupí Ian Anderson, zakladatel legendárního britského studia Designers Republic nebo Federica Fragapane, informační designerka, která za své datové vizualizace posbírala řadu cen. Dále portugalská art directorka a designerka Nidia Dias, která svou abstraktní a vizuálně přitažlivou tvorbou stihla během své poměrně krátké kariéry oslnit několik prestižních motion design studií. A nebo také Ilenia Notarangelo, zakladatelka turínského studia Illo. To je známé pro svůj vlastní originální edukační přístup a nebo také pro svůj automatizovaný systém Algo na tvorbu online videa pro klienty jako Bloomberg nebo Product Hunt.

Federica Fragapane, zdroj: MouvoFederica Fragapane, zdroj: Mouvo

Novinkou na festivalu bude možnost účastnit se delšího workshopu. Pro zájemce o 3D sofware jako Houdini nebo Cinema 4D bude atraktivní absolvovat dílnu, kterou povede Helge Maus, populární německý autor knih a tutoriálů známých pod značkou Pixeltrain. Detaily této novinky související s tématem vzdělávání a také zbývající festivalové řečníky organizátoři festivalu ještě postupně odhalí.

Nidia Dias, zdroj: Nidia DiasNidia Dias, zdroj: Nidia Dias

Mouvo Lab

Mouvo Lab vznikl jako nová edukační platforma pro zájemce o motion design. Na rozdíl od každoročního festivalu bude čtyřikrát do roka nabízet workshopy zaměřené na široké spektrum témat. Od softwarových znalostí po kreativní dílny. Kromě workshopů se Mouvo Lab zaměří i na jiné způsoby edukace. Jeho prvním výstupem byla expozice o motion designu na letošním Bienále grafického designu v Brně.

Ilenia Notarangelo, zdroj: MouvoIlenia Notarangelo, zdroj: Mouvo

Festival Mouvo 

Stejně jako v předchozích ročnících festival skloubí přednášky elitních světových tvůrců a možnost získat kontakty, proniknout do oborové komunity a nebo třeba prohodit pár slov s vystupujícími a to díky možnosti zakoupení Mouvo Lover vstupenek, jenž opravňují přístup na party s vystupujícími. Sobotní den pak vyvrcholí festivalovou afterparty.

Datum: 22. – 23. 2. 2019 
Vstupné: 1.800 – 7.200 Kč, vstupenky k zakoupení zde
Pořadatel: MOUVO, Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1 

Logo Mouvo, zdroj: MouvoLogo Mouvo, zdroj: Mouvo


Více informací a kompletní program najdete na webu Mouvo nebo na Facebooku. Vedle toho si můžete také zakoupit originální kousek z limitované edice Mouvo produktů na Mouvo Store.

Mouvo Machine poster, zdroj: Mouvo StoreMouvo Machine poster, zdroj: Mouvo Store

Související

Motion Design Festival MOUVO 2019
 

Motion Design Festival MOUVO 2019

Festival
22. 2. 2019 - 23. 2. 2019

Březen ve znamení motion designu. Třetí ročník pražského festivalu Mouvo láká na oborové přesahy a kreativní spolupráce
Grafický design

Březen ve znamení motion designu. Třetí ročník pražského festivalu Mouvo láká na oborové přesahy a kreativní spolupráce

Kristýna Moučková - 19. 3. 2018 - 3 min.

WHAT IS THE FUTURE OF MOTION DESIGN? Ohlédnutí se za festivalem MOUVO
Grafický design

WHAT IS THE FUTURE OF MOTION DESIGN? Ohlédnutí se za festivalem MOUVO

Alena Štěrbová - 2. 3. 2017 - 6 min.

Motion design míří do Prahy. Začíná Mouvo
Grafický design

Motion design míří do Prahy. Začíná Mouvo

Veronika Vimmerová - 18. 3. 2016 - 6 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení