Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Katka a Michal Horákovi - zakladatelé DesignVille.cz, zdroj: DesignVille Katka a Michal Horákovi - zakladatelé DesignVille.cz, zdroj: DesignVille

DesignVille miluje skandinávský design

Za spoustou úspěšných podniků nebo obchodů stojí jednoduchý obchodní zájem. Ne tak za e-shopem a dnes i showroomem DesignVille. Jeho vznik nezpůsobilo nic jiného, než životní partnerství dvou lidí a jejich láska k designu.

Dva absolventi studia produktového designu z brněnského VUT, KatkaMichal, se po škole věnovali tématice e-shopů obecně, vyvíjely je pro jiné. V pozdější době, kdy již oba nosili stejné příjmení Horáková a Horák, si zařizovali vlastní bydlení a jejich přání se často naplňovala velmi obtížně. Produkty, které se jim líbily a chtěli se jimi obklopit, většinou nebyly na našem trhu k sehnání.

Z této situace vedly dva kroky k založení vlastního e-shopu. Katka prvně zaznamenávala své postřehy na blog, ten se později přeměnil v obchod s designem DesignVille.cz. Z čistě on-line prostředí se pak rozšířili do ulic a v Brně vznikl klasický showroom. Relativní novinkou je pak vznik DesignVille.sk, díky kterému mohou nyní skandinávský design nakupovat i slovenští zákazníci.

Showroom DesignVille v Brně, Vodova 68, zdroj: DesignVilleShowroom DesignVille v Brně, Vodova 68, zdroj: DesignVille

Od samotného počátku oba věnují maximální pozornost výběru nabízených produktů a i v něm se projevuje lidský rozměr celého projektu. Tak jak se chovají sami k sobě, přistupují i k zákazníkům. Ctí ochotu a otevřenost.

„Na DesignVille nabízíme jen kvalitní stylové věci. Takové, které bychom si bez váhání dali domů. A také už mnohé z nich doma máme a používáme je.“

hodnoty DesignVille

Nabídka, ač v podstatě různorodá, je sjednocena základními hodnotami, které musí splňovat každý produkt. Všechny jsou originální, obchod nenabízí kopie. Vybrané designové kusy neohromují za každou cenu na první pohled, snaží se vyznávat maximální nadčasovost. Klíčová je pro majitele kvalita. Nejen z hlediska trvanlivosti produktů, ale rovněž ji považují za klíčový faktor estetiky. Přiznávají, že se tímto způsobem snaží nejen uspokojit zákazníky, ale také „vychovávat“ novou generaci.

„Věříme, že i děti poznají kvalitu a dobrý vkus. A že když v nich vyrůstají, budou se jich držet i v dospělosti.“

hodnoty DesignVille

Váza Aalto - Alvar Aalto, zdroj: DesignVilleVáza Aalto - Alvar Aalto, zdroj: DesignVille

Jestliže zmíněné zásady jsou v katalogu produktů k nalezení u všech položek, v jiných otázkách je nabídka maximálně různorodá. Najdeme zde značky Vitra, Muuto nebo Menu, ale i ty dosud méně světoznámé. Ač je nabídka DesignVille složená především ze skandinávského designu, najdeme zde například minimalistické lampy britského designera Benjamina Huberta nebo nábytek české dvojice Jan Plecháč a Henry Wielgus. Zdůrazněná nadčasovost je zastoupena ikonami Alvarem Aaltem nebo Charlesem a Ray Eames, ale i mladými designéry. Katka a Michal vybrali například židle nora Falke Svatuna, který se narodil v roce 1987. Zákazníci si mohou koupit pohovku Connect navrženou dvojicí Anderssen & Voll, která bude dominantou jejich obývacího pokoje, ale stejně tak v nabídce najdou malou dózu Brilliant Box designéra Simona Legalda.

Sedací souprava Connect - Anderssen & Voll, zdroj: DesignVilleSedací souprava Connect - Anderssen & Voll, zdroj: DesignVille

To, že je DesignVille netradičním obchodem, pak dokazuje závěrečné heslo, kterým oslovuje zákazníky. KatkaMichalem si jej vypůjčili od Vivienne Westwood.

"Buy less, choose well!" (Kupuj méně, vybírej dobře)

Vivienne Westwood

Článek vznikl v rámci placené spolupráce.

Galerie

Další články