Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Design.s - mezinárodní bienále studentského designu

Technické muzeum v Brně ve spolupráci s dalšími předními univerzitami pořádá bienále studentského designu. Až do poloviny dubna mohou studenti přihlásit své práce, které budou vystaveny na výstavě Design.s v prostorách Technického muzea v Brně. Výstava s názvem Design.s si tak klade za cíl představit to nejlepší ze současného studentského designu.

Mezinárodní přehlídka studentského designu navazuje na výstavy absolventských prací, které se v muzeu již několikrát uskutečnily. Současně tak chce i pokračovat v tradici bývalého Design centra České republiky, které v Brně v minulosti sídlilo, a představit tak město Brno jako město designu.

Své práce mohou studenti designu přihlásit do 15. 4. 2014 přes elektronický formulář na stránkách design-s.eu. Tématem letošního ročníku je průmyslový a produktový design obecně. Vítány jsou tak vizualizace, modely nebo i prototypy.

Nejlepší práce budou vystaveny na výstavě, která se uskuteční od 24. 6. do 26. 10. 2014 v Technickém muzeu v Brně. Odborná porota složená z profesionálů z oboru následně vyhlásí vítěze, který si odnese Cenu bienále Design.s.

Přihlásit se mohou nejen studenti designu a příbuzných oborů, ale i čerství absolventi. Podmínkou je pouze, že práce musela vzniknout během doby studia a práce nesmí být starší než tři roky. Přijímány budou samozřejmě i práce ze zahraničí.

Projekt Design.s by měl představit to nejlepší ze studentského designu, jenž vzniká na českých, ale i zahraničních univerzitách. Bienále se tak má stát platformou pro konfrontaci a výměnu zkušeností. Kromě výstavy je v plánu také vydání katalogu, semináře a konference pro studenty, odborníky i milovníky designu.

Spoluorganizátory přehlídky jsou Technické muzeum v Brně, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Vysoké učení technické v Brně a Technická univerzita v Liberci.

Termín přijímání přihlášek: 15. 4. 2014
Termín výstavy: 24. 6.–26. 10. 2014

Galerie