Designové lahůdkářství: spouštíme výběrový eshop českého designu

CZECHDESIGN SHOP, grafika: Anymade CZECHDESIGN SHOP, grafika: Anymade

Už 13 let podporujeme a prezentujeme český design, který je čím dál tím kvalitnější a je o něm stále více slyšet v zahraničí. Těší náš, že mnoho lidí už dnes dokáže ocenit kvalitu a produkty lokálního charakteru. Nejen proto jsme se rozhodli udělat další logický krok na podporu českých designérů. V srpnu 2016 spouštíme e-shop se skutečnými lahůdkami českého designu. Vybrané prostředky půjdou na aktivity rozvíjející český design.

Webový portál www.czechdesign.cz doposud fungoval jako nejstarší a nejčtenější magazín o designu v ČR a také jako online galerie českého designu. Od srpna 2016 si zde budete moci pořídit to nejlepší z tvorby českých designérů. Produkty jsou pečlivě vybírány odborníky, redaktory a kurátory, kteří v CZECHDESIGN pořádají designérské soutěže a výstavy, a jsou autory článků a odborných publikací. Nová online platforma nabídne více jak 120 výrobků v rubrikách ŽENY, MUŽI, DĚTI, BYT, PAPÍR a OSTATNÍ. Hojně zastoupeni jsou mladí autoři, jako například Adéla Pečlová, Eliška Lhotská nebo Daniel Piterák. Ale najdete tu i taková jména, jako jsou Maxim Velčovský, Anna Marešová, Jiří Pelcl a další stálice české designové scény.

PROČ TO DĚLÁME?

„Český design je v zahraničí stále více vidět a my jsme na naše studia, školy a ateliéry velice hrdí. Neustále se snažíme podporovat mladé nadějné designéry a moc nás těší, když je vidíme přebírat mezinárodní ocenění. Kdybychom chtěli e-shop spustit před osmi lety, neměli bychom co nabídnout. Naše designérská scéna se za poslední roky značně rozšířila a my nyní cítíme, že je vhodný okamžik na spuštění podobného projektu,“ říká ředitelka organizace CZECHDESIGN Jana Vinšová.

„Zvyšující se kvalita českého designu je doprovázena změnou životního stylu. Dnes už lidé dokáží ocenit kvalitu a rádi podpoří produkty lokálního charakteru. Náš e-shop nabídne výběr nejen kvalitního art designu, ale také sériové produkty od předních českých výrobců. V této kombinaci je náš e-shop poměrně jedinečný,“ vysvětluje ředitelka CZECHDESIGN.

SKUTEČNÉ DESIGNOVÉ LAHŮDKY

„Více se tímto krokem přibližujeme fanouškům designu, na rozdíl od většiny našich aktivit, které se soustředí na odbornou veřejnost a designéry. Design a jídlo mají dost společného lidé jsou dnes zodpovědnější, oceňují lokální původ, dbají na kvalitu surovin a baví je nakupovat věci ,s příběhem’. A to je moc dobře. My sami jsme fajnšmekři a kvalitní design chceme dopřát i ostatním. Věříme, že díky našemu e-shopu bude moci široká veřejnost doslova ochutnat český design,“ vysvětluje koordinátorka e-shopu Karolína Matějková.

CZECHDESIGN SHOP, grafika: AnymadeCZECHDESIGN SHOP, grafika: Anymade

CENTRUM ČESKÉHO DESIGNU

Sdružení CZECHDESIGN rozvíjí a propaguje český design již více než 13 let. CZECHDESIGN SHOP navazuje na řadu aktivit podporující české designéry. Příkladem může být některá z desítek designérských soutěží, které organizace minulý rok uspořádala nebo například projekt Budoucnost designu, díky kterému do Česka zavítalo 16 světově uznávaných osobností z oboru designu.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...

Česká republika jako jedna z mála zemí nemá vlastní, státem podporované design centrum. Tuto instituci do jisté míry zastupuje právě sdružení CZECHDESIGN. V současné době pořádá výstavy, organizuje designérské soutěže, vydává odborné publikace, pomáhá firmám s uváděním designu do praxe a v neposlední řadě píše nejčtenější web o designu v Česku. Nyní funguje na základě financí získaných z veřejných grantů a od partnerů. Aby se sdružení mohlo ještě více osamostatnit a vykonávat kvalitnější veřejnou službu bez finanční závislosti na jiných subjektech, spouští e-shop českého designu.

ZÍSKANÉ PROSTŘEDKY

Výdělek z online prodeje půjde na aktivity podporující český design, jako je například vzdělávací a publikační program věnující se problematice ochrany autorských práv a duševního vlastnictví designérů nebo vydávání odborných publikací zaměřených na design v praxi.

Související

Czechdesign a světoví experti vydávají publikace o budoucnosti designu
 

Czechdesign a světoví experti vydávají publikace o budoucnosti designu

K. Matějková, J. Oukropec, E. Slunečková - 12. 6. 2016 - 4 min.

Deset soutěží, 1600 přihlášených prací = rok soutěží v CZECHDESIGN
Móda a šperk

Deset soutěží, 1600 přihlášených prací = rok soutěží v CZECHDESIGN

Daniela Binarová, Ludmila Boháčová - 22. 2. 2016 - 11 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení