Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Ivana Zuskinová, Magické působení vol. 3, galerie Artatak 2015, zdroj: I. Zuskinová Ivana Zuskinová, Magické působení vol. 3, galerie Artatak 2015, zdroj: I. Zuskinová

Designérka, která má ráda pohyb

Práce Ivany Zuskinové jsou jako proud řeky, ani ona sama neví, kam přesně jí zavedou. Inspiračními zdroji jsou pro ni aktuální studium v Řecku zaměřené na audiovizuální umění a uplynuvší stáž v Saint-Étienne ve Francii, kde si vyzkoušela práci od digitálních médií po interiérovou tvorbu. Zajímá se o pohyblivý gif art a internet art, výrazné jsou její site specific projekty.

Ale v Zuskinové tvorbě figuruje i konstanta, tím je sklo. Jeho matérii a tradiční zpracování studuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v ateliéru skla. Sklo je pro Ivanu Zuskinovou experimentální pole k aplikování různých poznatků z nejnovějších trendů digitálního umění. Sklo je stálý, ze své podstaty nehybný materiál, který v sobě skrývá netušené možnosti. V site specific projektech Zuskinové a Matyáše Hrušky tyto možnosti vyplývají na povrch. Hra se světelným spektrem, optickými vlastnostmi skla, užití metody Polarymetrie slouží k rozhýbání jinak totálně statického skla.

Ivana Zuskinová ve spolpráci s Matyášem Hruškou, Magické působení vol. 3, galerie Artatak 2015, zdroj: I. ZuskinováIvana Zuskinová ve spolpráci s Matyášem Hruškou, Magické působení vol. 3, galerie Artatak 2015, zdroj: I. Zuskinová

Tedy pohyb v umění i designu, ale i flexibilita v přemýšlení o umění Zuskinovou nejvíce zajímá a žene ji vpřed vstříc dalším nápadům a projektům.

Další práce a videa naleznete zde www.ivanazuskinova.sk

Galerie

Jakub Krčmář: Vztah marketingu a UX designu

Jakub Krčmář: Vztah marketingu a UX designu

Přednáška, 19. 10. 2015, 18:00 - 20:00
Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha 7

Josef Holý (MSD): # Design zdraví zdraví

Josef Holý (MSD): # Design zdraví zdraví

Přednáška, 24. 9. 2015, 18:00 - 21:00
Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha 7

První online design festival je tady!

Další články