Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

DESIGNEAST.EU OFFLINE

Nezisková organizace Designeast se z virtuálního světa blogu o evropském designu stává reálným světem a design představuje výstavami.

Designeast většina z vás zná jako blog o designu ze střední a východní Evropy. V poslední době se ale začaly aktivity Designeast a jeho zakladatele Martina Žampacha obracet i na účast na týdnech designu po celé Evropě. Vyvrcholením snažení lidí z Designeast je putovní výstava čítající 24 plakátů.

Výstava si svoji premiéru užila na týdnu designu v Budapešti a od poloviny října je k vidění na Ruzyňském letišti ve veřejné části spojovacího bloku mezi Terminálem 1 a 2. Výstava v Praze potrvá do tohoto čtvrtka 29.12. 2011. Pokud se na terminál letiště nedostanete, lze výstavu navštívit na odkaze DESIGNEAST.EU OFFLINE, kde najdete práce všech vystavujících a odkazy na jejich studia.

„Cílem projektu DESIGNEAST.EU OFFLINE, je upozornit odbornou i laickou veřejnost na práce profesionálních a začínajících designérů, které vznikají v této specifické a kulturně velmi bohaté oblasti bývalého východního bloku.“ DESIGNEAST.EU OFFLINE

Kurátorský výběr sestavil Martin Žampach, který mimo blog DESIGNEAST.EU je zkušeným designérem. Jen ke škodě, že se sám zahrnul do svého výběru. Výstava samotná je velmi zajímavá, design z východu na který se DESIGNEAST.EU zaměřuje nebývá často středem zájmu a jak je vidět, že designéři mají světu co říci.

Seznam vystavujících designérů a designérských studií:
Tomáš Král (SK), Marko Pavlović (CRO), Matej Chabera (CZ), Oskar Zieta (PL), Martin Žampach (CZ), Zbyněk Krulich (CZ), Vadim Kibardin (RU), Psyho (UKR), Markéta Richterová (CZ), Papelier (PL), Whitefruits (CZ), Supro Design (CZ), Martin Bu (SK), Agnieszka Bar (PL), Dima Loginoff (RU), Malafor (PL), Vytautas Gečas (LIT), Art.Lebedev Studio (RU), Tobyšlo (CZ), Peter Jakubik (SK), Wzorowo (PL), Noémi Gera (HU), A+Z Design (HU), Designlab (PL)

Galerie