Designblok opět otevře výstavu amatérského designu

Amatérský design na Designbloku 2014, zdroj: Designblok Amatérský design na Designbloku 2014, zdroj: Designblok

Designblok již podruhé představí kromě produktů českých a zahraničních špičkových designérů a světových značek také výtvory amatérských tvůrců.

Letos na podzim se v rámci 17. ročníku Designbloku od 22. do 27. října 2015 mohou návštěvníci těšit na amatérskou přehlídku, kde designéři všech věkových kategorií předvedou svou kreativitu a nápaditost. Zájemci o účast se mohou přihlašovat se svými projekty až do konce července 2015.

„Loňský první salón amatérského designu měl velký ohlas. Zajímavé je, že se líbil hodně architektům. Těší nás také to, že se hlásili lidé všech věkových kategorií a profesí,“ říká ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

V minulém ročníku výstavy amatérského designu zaujaly nejrůznější vynálezy, dekorativní předměty, brýle, hračky, vázy a dokonce i dopravní prostředky. Designblok tak láká i nestudované tvůrce a obdivovatele designu, aby se nechali unést vlastní představivostí a vytvořili svůj vlastní originální produkt. Zajímavé jistě bude také sledovat kontrast mezi prací profesionálních designérů a amatérských tvůrců vedle sebe v prostorách areálu Výstaviště Praha Holešovice.

Výstava je otevřená všem, kdo se v současné ani minulé době neživili navrhováním a nejsou ani studenty uměleckých škol. 

Více než 10 000 m2

Prostory Superstudia a Openstudia obsadí více než dvě stovky vystavujících designérů, školních ateliérů, českých i zahraničních výrobců i prodejců špičkového designu. Interiérový design,  světla, móda, šperk, ale i značky životního stylu zaplní více než 10 000 m2 výstavní plochy Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích. Program letošního Designbloku je sice uzavřen, ale ještě posledních pár dní, do konce června je možnost přihlásit se s instalací ve vlastním prostoru. 

Související

17. Designblok bude na holešovickém výstavišti
 

17. Designblok bude na holešovickém výstavišti

Tisková zpráva - 13. 5. 2015

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024